Fotowoltaika – Bielsko-Biała

Instalacje fotowoltaiczne - Bielsko Biała

Bielsko Biała obok Żywca należy do tych miast naszego regionu, w którym notuje się najwyższe stężenia pyłów pm10 i pm25. Zwłaszcza w okresie zimowym, gdy niska emisja produkuje najwięcej zanieczyszczeń, problem smogu staje się problemem całego miasta i wszystkich mieszkańców. Doskonałym rozwiązaniem, pochodzącym od naszych zachodnich sąsiadów jest wymiana tradycyjnych sposobów ogrzewania domów, na te nowoczesne, pobierające energię z natury i zamieniające ją na prąd w naszym domu. Idealnie w tej roli sprawdza się montaż paneli fotowoltaicznych. Według pewnych źródeł zużycie prądu można w ten sposób nie tylko znacząco obniżyć, ale także ograniczyć niemal do zera. To wymierne korzyści, które będą widoczne w portfelu bardzo szybko. Oczywiście trzeba wcześniej sporo zainwestować wydając na instalację, ale po pewnym okresie czasu będziemy już tylko korzystać – nie tylko na finansach rodzinnych, czy firmowych, ale także na jakości czystszego powietrza w całym Bielsku, czy Żywcu. Oczywiście decydując się na firmę, która wykona dla nas cały projekt, trzeba brać pod uwagę nie tylko ostateczną cenę – pamiętajmy, że panele fotowoltaiczne mają nam służyć bezawaryjnie nie tylko przez rok, czy dwa lat. To inwestycja na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, dlatego nie oszczędzajmy na jakości podzespołów montowanych w naszym garażu, czy na dachu. W tym przypadku kierujmy się najlepiej zasadą, że nie stać nas na tanie produkty. Podobnie jest z wyborem odpowiedniej firmy – zawsze lepiej zapytać tych, którzy już użytkują podobne urządzenia o ocenę wykonania, pamiętajmy też, że nie jest to inwestycja tysięcy złotych, ale dziesiątek tysięcy, zatem warto wcześniej rozeznać się w rynku. 

Panele słoneczne, fotowoltanika w Bielsku

Jak grzyby po deszczu w Bielsku-Białej wyrastają mikroinstalacje fotowoltaiczne. Z uroków energii ze słońca korzystają nie tylko firmy ale także odbiorcy prywatni. Dzięki panelom fotowoltaicznym nasze rachunki możemy ograniczyć do minimum.

W przypadku średniej wielkości domu i przy miesięcznych opłatach rzędu 260 złotych, możemy średnio zaoszczędzić nawet 240 złotych. To oznacza, że rachunki za energię elektryczną będą minimalne a my w ciągu całego roku  sporo odłożymy. Ważne jest również to, że instalację możemy zakupić i zamontować w kredycie lub z dofinansowaniem.