Fotowoltaika – Katowice

Coraz większe zainteresowanie fotowoltaiką w Katowicach – coraz częściej decydujemy się na realne oszczędności związane z wygenerowane przez naszą mikroelektrownię.

Mieszkańcy Europy zachodniej dawno już docenili energię płynącą z nieba. W Polsce fotowoltaika również staje się coraz bardziej popularna. Podobnie jest w Katowicach – coraz więcej osób decyduje się na montaż takiej instalacji – powodem są miedzy innymi rosnące rachunki za prąd. Coraz częściej na dachach budynków prywatnych i firm oprócz solarów pojawiają się także panele fotowoltaiczne. W zależności od wielkości naszej mikro-elektrowni możemy albo zaoszczędzić na rachunkach na prąd, albo w przyszłości na energii ze słońca zarabiać! W regionie znajdziemy całe mnóstwo firm zajmujących się montażem i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych! Montaż takiego systemu wcale nie musi być taki drogi – wystarczy bowiem skorzystać z dotacji – dzięki czemu nie tylko obniżymy rachunki za prąd, ale także koszt budowy naszej elektrowni! Od jakiegoś czasu popularne są również kredyty na instalację – przez pierwszych kilka lat wygenerowane oszczędności dosłownie spłacają raty, a po kilku latach nasze oszczędności pozostaja w portfelu i cieszymy się z prądu wprost ze słońca. Oczywiście oszczędności to tylko jeden z argumentów za! Bardzo duże znaczenie maja również walory ekologiczne – instalując fotowoltaikę wraz z pompą ciepła lub matami grzewczymi ograniczamy emisję gazów cieplarnianych oraz pyłów PM10 i PM2,5, krótko mówiąc ograniczamy smog w Katowicach. 

Montaż paneli fotowoltaicznych – Katowice

fotowoltanikia - często mylona z fotowoltaiką

Aspekt ekonomiczny i ekologiczny to podstawa montażu paneli słonecznych. W dobie SMOGU w Katowicach warto o tym pomyśleć!

Wyobraźmy sobie sytuację, że nie musimy płacić za prąd, a ogrzewanie mamy elektryczne! Idealnym rozwiązaniem jest pompa ciepła + fotowoltaika. Sprawdzi się idealnie!

Panele słoneczne

Panele fotowoltaiczne na zachodzie Europy zostały już docenione. Produkcja prądu odbywa się na dachach nie tylko domów, ale także budynków gospodarczych. W efekcie coraz więcej osób nie tylko pobiera prąd z sieci, ale jest także producentem własnego.

Reprezentatywny przykład: Płacimy za prąd miesięcznie około 310zł, po zainstalowaniu odpowiedniej ilości paneli słonecznych nasze rachunki zmniejszają się średnio o 250-280zł, dzięki czemu w przeciągu roku możemy zaoszczędzić nawet 4-5 tysięcy złotych, to realne korzyści z fotowoltaiki! Zapraszamy do kontaktu, wskażemy Państwu najlepszą firmę do montażu fotowoltaiki na terenie Katowic.