Panele słoneczne - montaż w Raciborzu

Instalacje fotowoltaiczne w Raciborzu

Z roku na rok nasze rachunki z prąd rosną, wielokrotnie są to już nie dziesiątki a setki złotych na przełomie ostatnich 10-15 lat. Niestety prognozy nie są optymistyczne i raczej należy się spodziewać wzrostów niż obniżek. Co więc zrobić by znacząco obniżyć rachunki?

Coraz popularniejsze na terenie Raciborza stają się panele fotowoltaiczne.

To doskonały sposób nie tylko na to by oszczędzić ale także całkowicie zrezygnować z energii elektrycznej z zewnątrz. O ile w tym drugim przypadku sprawa staje się utrudniona ze względu na niejasne i nieprecyzyjne Polskie przepisy, to w przypadku znaczącego obniżenia rachunków mamy szanse na wygraną. Jak to działa? Najprościej rzecz ujmując energia zmagazynowana w promieniach słonecznych w nowoczesny sposób jest zamieniana na prąd w naszym gniazdku.

Fotowoltaika – Racibórz

Jeśli posiadamy akumulatory,  możemy z powodzeniem korzystać z tej energii także w nocy.  Jak zamontować panele fotowoltaiczne profesjonalnie, ale również w korzystnej cenie z dofinansowaniem Państwa? Zapraszam do kontaktu wszystkich mieszkańców Raciborza i okolic – 793 992 662 – chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania. To o czym na pewno powinniśmy pamiętać przy wyborze firmy zajmującej się instalacją paneli na naszym dachu to szczególne zwrócenie uwagi na solidność wykonania oraz jakość wykorzystanych elementów – nie każdy element gwarantuje nam bezawaryjne działanie na wiele lat. Doskonałym sposobem jest wcześniejsza rozmowa z osobami, które współpracowały z danym wykonawcą. Mamy wtedy potwierdzenie solidności i jakości wykonania. Poprośmy zatem o kontakt do osoby, z którą dana firma wcześniej współpracowała. Pamiętajmy także, że najniższa cena też nie jest zawsze najlepszym wyborem, jeśli ktoś oferuje nam ostateczną cenę o 20-30% niższą od pozostałych firm to powinniśmy zweryfikować czy czasem niższa cena nie wynika z niższej jakości materiałów, pamiętajmy bowiem że instalacja fotowoltaiczna ma nam służyć przez lata.

Najpierw spłacają się koszty instalacji a dopiero po kilku latach otrzymujemy wymierne korzyści w postaci niższych rachunków za prąd.

Im dłużej zatem będzie pracowała nasza instalacja bezawaryjnie, tym lepiej dla nas. W Raciborzu, Kietrzu, czy Głubczycach znajdziemy sporo firm zajmujących się instalacją systemów fotowoltaicznych – wybierajmy z głową i rozsądkiem!