Bielsko – fotowoltaika na dachu szpitala

by

Przyzwyczajeni jesteśmy już niemal, że z zalet paneli słonecznych korzystają nie tylko odbiorcy prywatni, ale także instytucje. Fotowoltaika to korzyści  w postaci oszczędności na rachunkach za prąd. Doskonale o tym wiedzą w szpitalu w Bielsku-Białej. Blisko 11 mln zł – tyle potrzebuje Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej na rozbudowę i unowocześnienie istniejącej elektrowni fotowoltaicznej. Projekt zakłada pozyskanie na ten cel dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości nawet 95%. Biorąc pod uwagę ekologię oraz ekonomię to jak najbardziej realne plany.

To kosztowna inwestycja, ale dzięki niej zaoszczędzimy nawet pół miliona zł rocznie na ogrzewaniu oraz znacznie poprawimy komfort pacjentom, zwłaszcza tym najmłodszym – wyjaśnia rzecznik prasowy Szpitala, Anna Szafrańska :

Wybudowana na terenach przyszpitalnych elektrownia fotowoltaiczna działa od 2017 roku. W swoim obecnym kształcie produkuje 10% całej potrzebnej szpitalowi energii. Budynki użyteczności publicznej coraz częściej w Bielsku wyposażane są w panele produkujące prąd i oszczędności. Oby tak dalej!

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x