Dąbrowa-Górnicza – w kolejce po fotowoltaikę

by

Wsparcie gmin na Śląsku w przypadku odnawialnych źródeł energii staje się coraz popularniejsze. Wiemy już, że z dopłaty do budowy mikroinstalacji będą mogli w najbliższym czasie skorzystać mieszkańcy Tychów, Rybnika, Czerwionki-Leszczyn oraz innych miejscowości. Swój program jakiś czas temu ogłosiła również Dąbrowa Górnicza. Już w środę (26.02.2020) ustawiła się kolejka osób chętnych do dofinansowania. Dochodziło nawet do tego, że część osób spała w samochodach pod budynkiem! Trudno się dziwić zainteresowaniu bo przecież w przeciwieństwie do programu “Mój prąd” można liczyć na wsparcie na bardzo wysokim poziomie – to nawet 85 procent całego przedsięwzięcia. W przypadku programu NFOŚiGW to zaledwie 5 tysiecy złotych. Średnio licząc koszt około 20-30 tysięcy złotych za instalację, mamy 17-25 tysięcy wsparcia.

Fotowoltaika w Dąbrowie – Górniczej cieszy się coraz większą popularnością. Mieszkańcy dosłownie pokochali kilowaty energii pochodzącej wprost z natury!

Co ciekawe na czas kolejkowego zamieszania zawiązany został nawet komitet kolejkowy, z informacji od mieszkańców wiemy, że na realną pomoc może liczyć około 200 pierwszych osób, jednak wszystko będzie oczywiście zależało od kosztów ostatecznych inwestycji. Jak na ironię cały ten ogonek po fotowoltaikę przypominał czasy PRL-u, tyle że w tym przypadku nie chodziło o żywność a o instalację znacząco obniżającą rachunki za prąd. Jak widać czasy znacznie się zmieniły 😉

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x