Fotowoltaika – Będzin

Przez jednych określana mianem fotowoltaniki, paneli słonecznych, co z tego że fachowa nazwa to fotowoltaika. Nie ważne pod jaką nazwą występuje, najważniejsze jest to, że korzystnie znacząco wpływa na wysokość naszych miesięcznych wydatków. Ile można zaoszczędzić? To pytanie pojawia się równie często, jak często słyszymy w telewizji, czy radiu o podwyżkach energii elektrycznej. Od jakiegoś czasu politycy sprawnie blokują wzrost cen, ale nie oszukujmy się ta bariera niestety jest do pokonania. Gdy już dystrybutorzy prądu dostaną zielone światło, to podwyżki mogą być powiększone o chude czasy dla firm energetycznych. Krótko mówiąc zapłacimy za prąd znacznie więcej.

Ceny energii elektrycznej w końcu wzrosną i to drastycznie?

Jak się przed tym uchronić? Jak spowodować, by nasze rachunki mimo wszystko spadły niemal do zera? Jeśli posiadamy własny dom, to praktycznie mamy już połowę, by osiągnąć w tej walce, zwycięstwo! Jak to możliwe? Nasz dach, dach domu może wytwarzać prąd niezbędny do zasilania urządzeń elektrycznych. To co wyprodukowane zostanie ponad zużycie, zostanie wysłane do sieci, by później móc odebrać część energii zmagazynowanej przez nas. Krótko mówiąc latem, wiosną, jesienią gdy produkujemy więcej energii elektrycznej niż zużywamy, zimą pobieramy z ogromnego akumulatora, którym jest sieć energetyczna. To genialne, bo przecież nie potrzebujemy już drogich w utrzymaniu i serwisowaniu akumulatorów!

Fotowoltanika w Będzinie
Panele fotowoltaiczne, przez niektóre osoby określane fotowoltanicznymi są idealnym sposobem nie tylko na efektywne, darmowe zasilanie gospodarstwa domowego w prąd. Wraz z matami grzewczymi, czy pompą ciepła mogą efektywnie zasilać nasz dom w ciepło!

Fotowoltaika w Będzinie

Coraz częściej w Będzinie dostrzegamy wady przestarzałego, wiekowego już systemu poboru energii elektrycznej. Najczęściej to elektrownie węglowe produkują prąd, który my zużywamy płacąc za to wszystko coraz więcej i przy okazji zatruwając środowisko. Weźmy pod uwagę takie na przykład telefony komórkowe. Jeszcze niedawno wybijaliśmy kontakt za pomocą klawiatury, dziś wystarczy na głos poprosić o kontakt z daną osobą i smartfon wybiera kontakt za nas. Wiele się zmieniło, na szczęście również w dziedzinie produkcji prądu.

Realne oszczędności z fotowoltaiką
Montaż paneli słonecznych na dachu zajmuje maksymalnie 2 dni robocze, po podłączeniu przez zakład energetyczny specjalnego licznika zaczynamy przygodę z produkcją prądu na własnym dachu. Im wcześniej się na to zdecydujemy, tym wcześniej zaczniemy spłacać koszt instalacji!

Montaż paneli słonecznych w Będzinie

Wyobraźmy sobie taką sytuację: odpoczywamy na wakacjach na Majorce, leżymy na plaży, w Polsce świeci słońce, jest pogodnie. Za pomocą smartfona sprawdzamy jak działa nasza domowa mini elektrownia. Nie trzeba osoby doglądającej instalacji, nie potrzeba dorzucania węgla itp. itd. Nasze, zamontowane na dachu domu jednorodzinnego, lub garażu panele fotowoltaiczne produkują prąd, który trafia prawie w całości do sieci. Wszystko odbywa się bez naszej ingerencji. Identycznie jest, gdy jesteśmy w domu, nasze potrzeby związane z poborem energii są znacznie mniejsze latem, wiosną, jesienią niż zimą. Zatem część prądu wyprodukowanego zużywamy a reszta trafia do owego akumulatora, jakim jest sieć energetyczna. Nie oddajemy naszej energii za darmo, dla innych. Przecież doskonale wiemy, że prąd kosztuje! My ja po prostu magazynujemy na gorsze czasy, czasy gdy produkujemy za mało, by móc zaspokoić zwiększone potrzeby związane na przykład z ogrzewaniem i doświetlaniem. Wtedy właśnie zaczynamy pobierać to co zaoszczędziliśmy w czasach “tłustych”, podobnie jak z lokatą. Najpierw produkujemy więcej, by potem gdy produkcja spada pobrać nasze zmagazynowane kilowaty! Czy to nie jest cudowne? Czy technika i innowacje nie są piękne?

Fotowoltaika to inwestycja na przyszłość!

Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby każdy dom na Śląsku, w Polsce posiadał własną mikroelektrownię, to temat smogu ulotniłby się tak szybko jak rozwija się technika w dzisiejszych czasach. Oczywiście o takiej sytuacji możemy póki co pomarzyć, ale jak to się ładnie mówi marzenia są po to by do nich dążyć. Z tych właśnie marzeń o lepszym powietrzu powstała nasza firma. Pasjonujemy się fotowoltaiką, doskonale wiemy, że nowoczesność jest jedyną szansą na nasze stale rosnące opłaty. Gdy jeden z naszych klientów zadzwonił do nas po roku użytkowania instalacji fotowoltaicznej w połączeniu z pompą ciepła i podziękował nam za zainstalowane panele fotowoltaiczne, byliśmy pełni dumy. Dziś podziękowanie w formie papierowej wisi w centralnym punkcie naszego biura!