Fotowoltaika – Cieszyn

Nie ma obecnie na rynku lepszego sposobu na obniżenie rachunków za prąd niż montaż paneli fotowoltaicznych, część mieszkańców i właścicieli firm w Ustroniu już dawno postawiła na energię pozyskiwaną z paneli słonecznych. Część osób w dalszym ciągu się waha, a pozostałe osoby nadal nie wiedzą o tej technologii. Tymczasem rząd wprowadza kolejne udogodnienia dla tych którzy chcą korzystać z własnej mikroelektrowni na dachu domu lub firmy. W efekcie mamy do dyspozycji odliczenie instalacji fotowoltaicznej od podatku oraz od września 2019 roku program “mój prąd”, który gwarantuje w praktyce dopłatę w  wysokości 5 tysięcy złotych, to oznacza, że decydując się na instalację wartości 20 tysięcy złotych, 5 tysięcy oraz podatek możemy odliczyć od realnych kosztów całej inwestycji. Co to oznacza?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Ustroniu z dopłatą

Trudno jednoznacznie wskazać ile osób skorzysta z programu, ale jak wynika z danych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 2019 roku w sumie w Polsce zainstalowano około 70 tysięcy instalacji fotowoltaicznych, a gwarantowany przez rząd program “mój prąd” w kwocie 1 miliarda złotych, w praktyce oznacza, że skorzystać z dopłaty może 200 tysięcy rodzin. Firmy napędzające składanie wniosków, ostrzegające o tym, że decyduje kolejność zgłoszeń próbują ostatecznie namówić nas na montaż, w przeciwnym razie możemy stracić dofinansowanie. Ilość przeznaczonych pieniędzy oraz suma do tej pory zainstalowanych instalacji wskazuje jednak, że środków wystarczy i dla nas.

Przy wyborze firmy instalującej fotowoltaikę pośpiech nie jest wskazany!

Nasza instalacja fotowoltaiczna to inwestycja nie na miesiące, a na lata, a nawet dziesiątki lat, dlatego warto wziąć ten fakt pod uwagę podczas wyboru poszczególnych podzespołów. Stawiając na gorszej jakości materiały narażamy się bowiem na awarie oraz dodatkowe koszty, który obniżają wysokość naszych oszczędności. Tutaj również liczy się wydajność modułów fotowoltaicznych, zapytajmy zatem naszego instalatora o to z jakich materiałów korzysta, im wyższa jakość, tym większa satysfakcja w przyszłości. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę? Podobnie jak w przypadku innych tego typu projektów liczy się jakość i solidność montażu, to także jeden z czynników odpowiadających za długą i bezawaryjną pracę całości.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Ustroniu

Jako specjaliści od lat zajmujemy się zbieraniem i przekazywaniem informacji na temat nowoczesnych rozwiązań z dziedziny odnawialnych źródeł energii, w tym także paneli fotowoltaicznych. Mają taką wiedzę oferujemy Państwu najwyższej jakości usługi również w Ustroniu i okolicach. Dobierzemy odpowiednią instalację do Państwa zużycia energii elektrycznej, tak by maksymalnie ograniczyć koszty związane z poborem energii elektrycznej. Państwo daje nam w tym zakresie ogromne możliwości, nie ma potrzeby wykorzystywania akumulatorów gromadzących wyprodukowany prąd, dziś tym akumulatorem jest sieć energetyczna, do której przekazujemy wyprodukowane nadwyżki, by w nocy lub w czasie mniejszego nasłonecznienia móc je w pełni wykorzystać.