Fotowoltaika – Częstochowa

Fotowoltaika – Częstochowa

Panele fotowoltaiczne + pompa ciepła lub maty grzewcze – to doskonały sposób na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem nie tylko w domu ale także firmie. W obliczu rosnących wydatków każda możliwość ograniczenia kosztów jest na wagę złota. Trudno dziś mówić o ekonomicznym podejściu – większość z nas korzysta z oszczędnych żarówek, urządzeń o najmniejszym poborze prądu. Gdzie zatem szukać oszczędności? Jak sprawić by wydatki na prąd pomimo rosnących stawek , zmniejszyć? Idealnym rozwiązaniem stają się odnawialne źródła energii. Nie bez kozery na zachodzie Europy coraz większym zainteresowaniem cieszy się fotowoltaika i panele słoneczne.

Fotowoltaika na dachu domu lub firmy to znaczne oszczędności dla firmy lub domu.

Montaż, serwis paneli słonecznych w Częstochowie

U nas na Śląsku też coraz więcej dachów wyposażonych jest w ogniwa fotowoltaiczne. Dziś gdy do kumulowania wyprodukowanej energii nie są potrzebne drogie akumulatory, gdy energia przekazywana jest do tej samej sieci z której prąd pobieramy, montaż paneli fotowoltaicznych stał się dużo bardziej opłacalny. Kierując się zasadą 100%/80% odzyskujemy 80% wartości energii wysłanej do sieci. W praktyce za każde wyprodukowane 100 złotych uzyskujemy 80. Ważne jest również to, że wyprodukowany latem prąd możemy bez problemu wykorzystać w zimie. To dla nas, właścicieli domów lub firm, idealny sposób na ograniczenie comiesięcznych rachunków za prąd.

Fotowoltaika w Częstochowie

Przeciwnicy instalacji fotowoltaicznych jako argument zawsze wymieniają wstępny koszt instalacji. To prawda. Każdy, kto chce korzystać w przyszłości z darmowej energii musi ponieść koszty wstępne. Można jednak je w znacznym stopniu ograniczyć. Weźmy pod uwagę kredyt. Z wygenerowanych oszczędności pokrywamy raty a po 5-6 latach cieszymy się z darmowego w pełni prądu ze słońca. Można również skorzystać z dotacji unijnych, to jednak może okazać się daleką i trudną drogą.

Mieszkasz na terenie Częstochowy, Kłobucka, jesteś zainteresowany fotowoltaiką? Napisz lub zadzwoń i przekonaj się jak w łatwy sposób obniżyć rachunki za energię elektryczną.