Fotowoltaika – Goleszów

   Nowoczesne rozwiązania coraz częściej wkradają się do naszych domów, czy firm. Coraz częściej korzystamy z dobrodziejstw naukowego świata również w przypadku oszczędności. Ledowe żarówki, urządzenia zużywające coraz mniej energii, przykłady można praktycznie mnożyć w nieskończoność. Czy jednak wspomniane wcześniej oszczędności to jedyne możliwości? 

Fotowoltaika – sposób na realne oszczędności?

Słowem klucz w tym wypadku jest fotowoltaika, która już dawno zyskała sporą rzeszę zwolenników również w Goleszowie. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe mikroelektrownie na dachach domów mieszkańców Goleszowa. Trudno się dziwić, bo rachunki w tym roku będą wyższe o 10-15%, energia elektryczna niestety będzie drożeć z roku na rok. Jedyną szansą na powstrzymanie wypływu środków jest produkcja własnego prądu na przykład na dachu domu. Od czasu wprowadzenia ustawy prosumenckiej wiele się zmieniło w temacie kosztów za wykonanie instalacji i eksploatacji urządzeń. Nie potrzebujemy dziś drogich akumulatorów, ponieważ nadprodukcja prądowa trafia do sieci energetycznej a my mamy rok na jej wykorzystanie. 

Fotowoltaika w Goleszowie – oszczędności w budżecie! 

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Goleszowie

Posiłkując się przykładem – wyobraźmy sobie rodzinę Kowalskich zamieszkującą jeden z domów w Goleszowie. Miesięczny rachunek za prąd to 250 zł, po uwzględnieniu podwyżki będzie to około 275 zł, rocznie to koszt około 3300 złotych. Sporo? A gdyby ten rachunek ograniczyć do niecałych 10-15 złotych miesięcznie? Rocznie można zaoszczędzić około 3000 zł. Niemożliwe? Instalacja fotowoltaiczna w tym przypadku kosztuje nas około 28-34 tysięcy złotych, odliczamy od tego wsparcie rządowe w postaci programu “Mój Prąd” w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 18% w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Koszt instalacji zatem wynosi około 25 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę roczne oszczędności w wysokości 3300zł, całość spłaca się po 6-7 latach. Później moduły fotowoltaiczne gwarantują nam pomnażanie oszczędności. 

Darmowe ogrzewanie z fotowoltaiką?

Idąc dalej tropem oszczędności, wyobraźmy sobie pompę ciepła ogrzewającą nasz dom, zasilaną z modułów fotowoltaicznych. Nie dość, że prąd płynie do urządzeń pracujących na co dzień w domu, to jeszcze mamy darmowe ogrzewanie. Zatem nasze oszczędności mogą się jeszcze podwoić. 

Panele słoneczne zasada działania
Zasada działania jest bardzo prosta. Wyprodukowany przez moduły fotowoltaiczne prąd trafia do urządzeń, a nadwyżka do sieci energetycznej.

Poszukujesz fachowców w temacie fotowoltaiki, chcesz oszczędzać już dziś?

Nasi fachowcy działają na terenie całego Śląska. Oferujemy korzystne ceny, wysoką jakość oraz solidność wykonania instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy również instalacje fotowoltaiczne w Ustroniu, fotowoltaikę w Bielsku-Białej. Zapraszamy do współpracy!