instalacje fotowoltaiczne w mikolowie

Fotowoltaika – Mikołów

by

Jest szansa, że w najbliższym czasie z energii słonecznej skorzystają mieszkańcy Mikołowa. W urzędzie trwa właśnie dopinanie wsparcia z programu Unijnego. Stosowne dokumenty zostały już złożone w Urzędzie Marszałkowskim. Montaż paneli fotowoltaicznych to obok usuwania azbestu, część działań pro-ekologicznych urzędu. Celem jest oczywiście nie tylko wymierna oszczędność dla mieszkańców Mikołowa, ale także ograniczenie tzw. niskiej emisji, co ma znacząco wpłynąć w przyszłości na czystość powietrza w mieście. Zainteresowanie wśród mieszkańców jest olbrzymie – obecnie chętnych na współpracę w tym temacie jest ponad 170 mieszkańców. Szacunkowo oszczędności związane z poborem energii elektrycznej mogą sięgać 20-40 procent. Wniosek na dofinansowanie został już złożony w Urzędzie Marszałkowskim, odpowiedź dotycząca przyznania środków ma dotrzeć do Mikołowa na przełomie października i listopada 2017 roku. Łącznie dofinansowanie ma sięgać 85% inwestycji a całkowity koszt montażu paneli słonecznych ma przekroczyć 4 miliony złotych. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku skorzystają nie tylko Ci, którzy biorą udział w projekcie, ale także pozostali mieszkańcy – jakość powietrza w mieście może się poprawić. 

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MikołowianinBartoldMariusz Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Mikołowianin
Gość
Mikołowianin

Jakoś mi się nie chce wierzyć w to że jakość pwietrza poprawi się w Mikołowie od samych paneli fotowoltaicznych. Z tego co się orientuję tego typu instalacje stawiają głównie te osoby, które stać na tego typu inwestycje a przecież bogaci nie instalują w domu pieców kiepskiej jakości i nie palą butelek czy płyt meblowych. Myślę, że jeśli już ogrzewają to najczęściej za pomocą gazu lub prądu a to jak wiadomo są chyba jedne z najbardziej czystych sposobów. Wydaje mi się, że urzędnicy powinni zajrzeć do Mikołowskiej biedy i tam szukać przyczyn smogu w mieście i okolicach.

Mariusz
Gość
Mariusz

Dziwi mnie że w tym kraju zawsze wszystko trzeba robic na okrętkę. Dlaczego odbiorcy prywatni nie mogą w normalny sposób skorzystać z dopłaty do budowy mikroinstalacji, tylko całość musi przechodzić przez gminę? Dlaczego to jest tak, że o dofinansowanie może starać się gmina a pośrednio dopiero mieszkańcy. Czy nie może ktoś czegoś w tym kraju zrobić do porządku?

Bartold
Gość
Bartold

Powiem Ci kolego, że nie tylko fotowoltaika w Polsce kuleje. Wyobraź sobie, że zamierzałem sprzedać ostatnio działkę na której jest zaledwie kilka metrów terenu pod zalesienie – Lasy Państwowe. Wedle ustawy z kwietnia tego roku, żebym mógł ją sprzedać Lasy Państwowe muszą wyrazić zgodę, bo w myśl ustawy to oni maja prawo pierwokupu. Sprawę załatwia się tak, że z przyszłym właścicielem podpisuje się umowę przedwstępną a następnie kieruje do LP info o sprzedaży i to właśnie do nich należy ruch. Jeśli wyrażą chęć zakupu to proponują zamiast ustalonych z nabywcą 15o tysi 90 tysi jeśli się nie zgodzisz sprawa idzie… Czytaj więcej »

PageLines