Fotowoltaika – Orzesze

Koszty energii elektrycznej niestety będą w najbliższych latach zdecydowanie rosnąć, więcej już teraz płacą właściciele firm a niebawem więcej trzeba będzie zapłacić również w domach prywatnych. Niestety nie ma już większych możliwości na wprowadzenie oszczędności. Większość z nas korzysta już z oświetlenia ledowego, urządzenia pracujące w domach są najwyższej klasy oszczędnościowej, mamy coraz większą wiedzę na temat ograniczania zbędnych wydatków związanych z poborem energii elektrycznej. Czas wprowadzić nowoczesne rozwiązania energetyczne.  Słowo klucz w tym temacie to Fotowoltaika.

Instalacje fotowoltaiczne w Orzeszu

Montaż fotowoltaiki w Orzeszu
Montaż paneli fotowoltaicznych to idealny sposób na oszczędności w naszym domowym budżecie. Korzysta nasz portfel ale również ekologia. Oferujemy montaż fotowoltaiki w Orzeszu i okolicach

Jak to możliwe i czy w ogóle możliwe, by ograniczyć rachunki za prąd do opłat przesyłowych? Panele słoneczne, fotowoltanika, czy wreszcie fotowoltaika to nowoczesne rozwiązanie opierające się na zamianie energii słonecznej w elektryczną. Nie wnikając w teksty naukowe, krótko mówiąc chodzi o wytwarzanie energii z padających na płytki krzemowe promieni słonecznych. Ruch elektronów powoduje przepływ prądu a moduły fotowoltaiczne zaczynają wytwarzać prąd, który trafia do naszego gniazdka lub do sieci energetycznej. Na dachach domów jednorodzinnych w Orzeszu oprócz tradycyjnych solarów coraz częściej możemy natknąć się również na panele fotowoltaiczne. Mieszkańcy docenili oszczędnościowe walory fotowoltaiki, dlatego możemy mówić o budowaniu nie tylko świadomości ekonomicznej, ale również ekologicznej.

Fotowoltaika w Orzeszu

Swoistym wzorem do naśladowania jest budynek usługowo – handlowy zlokalizowany tuż przy rondzie (zbieg ulic – Rybnickiej oraz Mikołowskiej), na dachu budynku zostały zainstalowane panele słoneczne, które generują prąd dla całego budynku. To łącznie 20 modułów, które już od lat obniżają rachunki za prąd oraz wpływają korzystnie na powietrze, którym wszyscy korzystamy. Jak to możliwe? Wyobraźmy sobie pompę ciepła, która zasilana jest z energii wytworzonej przez pompę ciepła, albo maty grzewcze do których prąd płynie wprost z naszego dachu. To wspaniałe rozwiązanie! Nasze ogrzewanie może kosztować nas naprawdę niewiele!

Niższe rachunki za prąd, ogrzewanie za grosze?

Program “Mój prąd” a koszt instalacji

Oczywiście  żeby móc oszczędzać w perspektywie lat, trzeba najpierw nieco zainwestować w sprzęt. Korzystając jednak z ulgi termomodernizacyjnej (18%) oraz dopłaty rządowej możemy koszt całej instalacji obniżyć nawet o 30-40 procent. Trzeba jednak pamiętać iż środki z programu rządowego są ograniczone i im szybciej się zdecydujemy, tym szybciej zaczniemy oszczędzać. Przeliczając zatem plusy i minusy własnej elektrowni słonecznej, szybko dochodzimy do prostego wniosku. Jeśli producent daje nam gwarancję na moduły fotowoltaiczne nawet na 25 lat, to jeśli koszt inwestycji zwróci się po 8-10 latach, jesteśmy na wygranej pozycji. Wszystko to oczywiście przy założeniu, że unikniemy drastycznych podwyżek opłat za energię elektryczną.

Doskonały sposób na darmowe ogrzewanie w domu. Fotowoltaika plus pompa ciepła lub kocioł elektryczny.