Fotowoltaika – Pyskowice

Fotowoltaika – Pyskowice, Toszek, Tworóg

Z roku na rok nasze rachunki za energię elektryczną rosną w zastraszającym tempie, niestety napływają do nas informacje o tym, że rząd zamierza doprowadzić do sytuacji, że będzie jeszcze drożej. Jak się ratować w takiej sytuacji? Jednym z rozwiązań jest oszczędność, ale i to ma niestety ograniczone możliwości. Kluczem do znacznych oszczędności w kwestii wydatków na energię elektryczną są odnawialne źródła energii. Spoglądając na dachy domów w Pyskowicach coraz częściej obserwujemy niebieskie panele słoneczne. Co to takiego? Fotowoltaika – cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Gliwicach, ale również tutaj, w Pyskowicach. Trzeba pamiętać o tym, że to wieloletnia inwestycja, sposób na długofalowe oszczędzanie na rachunkach za prąd, są jednak sposoby by znacząco obniżyć koszt instalacji fotowoltaicznej. Średniej wielkości mikroelektrownia domowa to wydatek rzędu 20-30 tysięcy złotych. Jak sprawić by było taniej?

  • Rządowy program “Mój Prąd” to dofinansowanie w wysokości maksymalnie 5 tysięcy złotych. Jak o trzymać dofinansowanie 5000zł w programie mój prąd?

  • Zamontowaną instalację fotowoltaiczną możemy z powodzeniem odliczyć od podatku, co powoduje kolejne obniżenie realnych kosztów związanych z montażem i zakupem poszczególnych podzespołów.

Ile możemy realnie zaoszczędzić w przyszłości? Wiadomo nie od dziś, że panele fotowoltaiczne to realne korzyści, montując na dach swojego domu fotowoltaikę możemy z powodzeniem obniżyć rachunki za prąd niemal do zera. Co ciekawe to co wyprodukujemy za dnia i skumulujemy w sieci w nocy możemy ponownie pobrać. Podobnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o pory roku. Wiadomo, że więcej słonecznych dni jest w sezonie wiosennym i letnim, dzień jest dłuższy a nasza instalacja produkuje więcej prądu. Poza tym sezonem wydajność spada, ale my możemy bez problemu wykorzystać cały nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej w sezonie większego nasłonecznienia. Zatem cała procedura się równoważy a w naszym domowym budżecie zostaje więcej pieniędzy.

Co zrobić by zacząć generować oszczędności?

Po pierwsze trzeba nastawić się na montaż paneli słonecznych na dachu naszego domu, wewnątrz także zamontowane będzie urządzenia odpowiadające za zamianę energii z paneli słonecznych w energię, która zasila nasze urządzenia codziennego użytku, czy ogrzewanie w domu. Całość w sumie zajmuje sprawnej ekipie instalacyjnej maksymalnie 2-3 dni. Ważne natomiast by zrobiła to firma, która solidnie podchodzi do tematu fotowoltaiki, pamiętajmy również, że nie warto oszczędzać na jakości poszczególnych podzespołów – panele słoneczne to inwestycja na lata, co będzie jeśli część z nich już po kilku latach odmówi współpracy? Pytajmy zatem instalatorów przed podpisaniem umowy z jakich podzespołów korzystają, by świadomie podjąć decyzję!

Jeśli poszukujesz solidnej firmy zajmującej się montażem fotowoltaiki na terenie Pyskowic, Toszka, czy Tworogu zadzwoń do nas przedstawimy ofertę montażu paneli fotowoltaicznych na dachu twojego domu.