Fotowoltaika  - Ruda Śląska 


     Ruda Śląska od dawna stawia na Odnawialne Źródła Energii. Fotowoltaika wiedzie prym wśród sposobów na zieloną energię. Od 4 lat instalacja fotowolticzna z pełnym sukcesem produkuje prąd na terenie basenu letniego, od 3 lat mikroelektrownia produkuje też prąd dla trzech obiektów sportowych – baseny kryte przy ul. Chryzantem, ul. Pokoju oraz hali sportowej w Orzegowie. Czy to wszystko? Okazuje się, że z energii słonecznej korzystają również placówki oświatowe – Miejskie Przedszkole nr. 43 oraz Szkoła Podstawowa nr. 11. Dodatkowo moduły fotowoltaiczne zasilają w prąd w mieście również budynek przychodni rejonowej przy ul. Siekiela oraz placówki Urzędu Miasta oraz Straży Miejskiej.

Ruda Śląska stawia na panele fotowoltaiczne nie od dziś !

Skąd tak duże zainteresowanie fotowoltaiką w Rudzie Śląskiej? Nie od dziś wiadomo, że coraz większe znaczenie ma dla nasz mieszkańców Śląska czystość powietrza, którym wszyscy oddychamy. Zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym przypominamy sobie o tym, gdy poziom pyłów zawieszonych znacznie wzrasta. Tu idealnym rozwiązaniem jest fotowoltaika + pompa ciepła, lub na przykład maty grzewcze. Zero emisji i bardzo niskie koszty ogrzewania w domu.
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły montażu fotowoltaiki 
Fotowoltaika a oszczędności
Montując panele fotowoltaiczne na dachu naszego domu możemy sporo zaoszczędzić – w sumie można w ten sposób ograniczyć rachunki za prąd do absolutnego minimum. Jak to możliwe, przecież panele słoneczne produkują prąd tylko w tedy gdy jest słońce – ktoś zapyta. Oczywiście, ze jest to prawda! Ale trzeba też pamiętać, że wyprodukowany w czasie dużego nasłonecznienia prąd możemy z powodzenim skumulować, by w zimie wykorzystać.

Balkony fotowoltaiczne

Zdążyliśmy już przywyknąć do modułów fotowoltaicznych zasilających w prąd latarnie uliczne, tak jest w Czerwionce-Leszczynach. Coraz częściej przystanki…

Marcin
· Add Comment

A może fotowoltaiczny płot?

Do tej pory spotkaliśmy się już z różnorodnym zastosowaniem/ułożeniem fotowoltaicznych modułów. Tym razem ktoś wpadł na pomysł, by panele…

Marcin
· Add Comment

Ruda Śląska - 5,1 mln na OZE

   Będą kolejne inwestycje w panele słoneczne na Śląsku! Ruda Śląska pozyskała środki unijne w wysokości 5,1 miliona z…

Marcin
· Add Comment