Fotowoltaika – Rybnik

Instalacje fotowoltaiczne w Rybniku
Instalacja fotowoltaiczna to oszczędność w Twoim domu. Mało kto wie, ale na rachunkach za prąd możemy sporo zaoszczędzić.

     Coraz więcej osób z Rybnika i okolic decyduje się na montaż paneli – wcześniej ogromnym zainteresowaniem cieszyły się solary. Technika jednak poszła znacząco do przodu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż tak zwanych paneli fotowoltaicznych. To urządzenia, które swoim kształtem przypominają solary, to jednak tylko pozorne podobieństwo. Panele fotowoltaiczne znacznie różnią się zasadą działania. Otóż za pomocą paneli fotowoltaicznych tworzymy niewielką elektrownię słoneczną, której zadaniem jest wytwarzanie energii elektrycznej. Dzięki temu możemy z powodzeniem ograniczyć rachunki za prąd – nawet do zera. Wszystko zależy od wielkości instalacji oraz naszych zasobów powierzchniowych. Im większa powierzchnia dachu, tym więcej energii mogą wyprodukować panele fotowoltaiczne. Bardzo istotnym elementem jest również ustawienie naszego domu, dachu względem kierunków świata. Im większe połacia dachu skierowane na południową stronę, tym więcej słońca wpadającego na lustro paneli słonecznych, dzięki czemu więcej promieni słonecznych jest przetwarzanych na prąd, a nasza instalacja fotowoltaiczna jest bardziej wydajna.

       Na rybnickim rynku znajdziemy coraz więcej firm zajmujących się montażem paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu istnieje coraz większe prawdopodobieństwo, że będzie nie tylko ekonomiczniej w przyszłości, ale także ekologiczniej. Nie od dziś przecież wiadomo, że Rybnik boryka się z problemem SMOGU. Każdej jesieni i w okresie zimowym temat wraca jak bumerang, a my, nasze dzieci dosłownie trujemy się w zanieczyszczeniach.

Montaż paneli słonecznych w Rybniku

    Tutaj będziemy prezentować instalacje z Rybnika i okolic – realizacje, wypowiedzi posiadaczy i użytkowników, a także tych, którzy zajmują się profesjonalnym montażem takich paneli. Oprócz samego Rybnika, zachęcamy do współtworzenia tej strony także mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, Rydułtów, Wodzisławia Śląskiego i innych miejscowości! Poszukujesz firmy zajmującej się montażem fotowoltaiki w Rybniku? Zadzwoń i zapytaj o szczegóły montażu – 793 992 662. 

Montaż fotowoltaiki to same korzyści dla właściciela dom lub budynku firmowego. Instalacja fotowoltaiczna stale produkuje dla nas prąd, a my możemy cieszyć się niższymi rachunkami co miesiąc. Panele słoneczne mogą być zamontowane na dachu naszego domu lub na gruncie. Efekt jest ten sam – produkujemy kilowaty energii i nie płacimy za prąd.

Fotowoltaika – Rybnik

    W samym Rybniku coraz więcej dachów pokrytych jest niebieskimi lub czarnymi ogniwami słonecznymi – to w przypadku smogu ma również ogromne znaczenie. Jak zacząć przygodę z fotowoltaiką? Przede wszystkim trzeba się uzbroić w cierpliwość bo cały proces załatwiania dokumentów trochę trwa, ale gdy już wszystko uda się załatwić, to w krótkim czasie można zamontować panele fotowoltaiczne na dachu naszego domu, firmy lub na przykład garażu. Koszty wstępne oczywiście są, temu nikt nie zaprzeczy, ale z drugiej strony jeśli taką instalację da się zamontować na przykład w nisko oprocentowanych ratach, to dzięki wyprodukowanym oszczędnościom możemy spłacać raty kredytowe, a po 5 latach cieszymy się z wyprodukowanych oszczędności!

Fotowoltaika w Rybniku
Panele fotowoltaiczne można zamontować zarówno na dachu skośnym, jak i płaskim. W każdym przypadku najlepszy dla naszej szerokości kąt to 35 stopni. W takich warunkach ogniwa fotowoltaiczne pracują najlepiej.

Zakup i montaż  paneli fotowoltaicznych na raty

Bardzo łatwy sposób na zamontowanie instalacji produkującej prąd, to system ratalny. W cenie opłat za prąd mamy gotową instalację na dachu. Przez pierwsze 5 lat to instalacja generuje fundusze na raty. Po tym okresie cieszymy się darmowym prądem bez dodatkowych opłat.

Panele słoneczne - Rybnik

8 Responses to "Fotowoltaika – Rybnik"
  1. Witam, czy ktoś z Państwa może zaproponować/polecić firmę z Rybnika do zainstalowania fotowoltaiki? Posiadam dom parterowy z płaskim dachem o powierzchni około 180 metrów kwadratowych. Moje miesięczne rachunki za prąd to 263zł. Jeśli mam podać jakieś inne szczegóły to napiszę. Zależy mi na sprawdzonej firmie instalatorskiej.

  2. Ciekawym pomysłem doposażenia instalacji fotowoltaicznej jest podobno dokupienie wiatraków i zamontowanie ich na dachu tuż obok paneli fotowoltaicznych. W efekcie zarabiamy nie tylko w sezonie wiosennym, letnim i jesiennym, ale także w zimie, gdy porywy wiatru są znacznie silniejsze. Osobiście mieszkam w Radlinie i dopiero zastanawiam się nad montażem fotowoltaiki, widziałem, że w Rybniku coraz więcej domów ma instalację. Czy ktoś z Was może coś niecoś więcej powiedzieć na temat dofinansowania do OZE w Rybniku? Jak się o to starać, czy w ogóle można, czy ma to jakiś szerszy sens?

  3. Ja załatwiłem panele fotowoltaiczne bez dofinansowania ale na raty, póki co oszczędności mam rzędu 20-40 złotych średnio miesięcznie, gro oszczędności idzie na spłatę rat kredytowych. Te kończą się za 3 lata i wtedy będę już tylko generował oszczędności. Obserwując miniony rok wyjdzie na to ze będę dopłacał do prądu zamiast 350zl miesięcznie, 77zl. Oczywiście więcej wygeneruje się latem, mniej zima ale sumarycznie to spore oszczędności a najważniejsze jest to ze poza myciem paneli 2xdo roku instalacja fotowoltaiczną jest bezobsługowa, sprawdzam tylko uzysku w aplikacji w telefonie. Generalnie warto zainwestować w to! Zwłaszcza w śmigłowym Rybniku.

  4. Zero dopłat, osobiście się starać chciałem ale w tym dzikim kraju nic się nie da. Rybnik jest mocno zacofany jeśli chodzi o piece węglowe i kto by tu dopłacał do fotowoltaiki. Syf był, jest i będzie.

  5. Faktycznie Rybnik ze względu na problemy ze smogiem powinien stawiać na takie rozwiązania. Co z tego, że zwolnili nas z podatku od nieruchomości jeśli posiadamy ekologiczne ogrzewanie, skoro Ci którzy nadal mają kopciuchy nadal kopcą. Fotowoltaika w Rybniku to jest idealne rozwiązanie do walki ze smogiem!

  6. Panele słoneczne to bardzo dobry pomysł na oszczędności. Osobiście mam instalację fotowoltaiczną od mniej więcej 8 miesięcy i jak wskazuje aplikacja zainstalowana w telefonie pomimo niewielkiej ilości dni słonecznych już sporo zaoszczędziłem. Moim zdaniem to oszczędzanie dopiero teraz w okresie wiosennym i letnim nabierze tempa. Dłuższy dzień i więcej dni słonecznych w miesiącu na bank spowoduje większe oszczędności. Instalacja – oczywiście sporo mnie kosztowała, ale mimo wszystko uważam że warto inwestować w fotowoltaikę. W Rybniku coraz częściej widzę panele słoneczne na dachu. Super sprawa!

  7. Dzień dobry, jestem z Rybnika posiadam dom o wielkości 147 metrów kwadratowych. Zależy mi na wycenie paneli słonecznych. W jaki sposób mogę się z wami skontaktować by ktoś podjechał, by ocenić ile to wszystko będzie kosztowało. Zależy mi na tym by było bez pośredników, rozumiem że będzie wtedy taniej? Marian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.