Fotowoltaika – Skoczów

    Fotowoltaika – Skoczów

Dawno już w niepamięć odeszły tradycyjne żarówki, które niestety charakteryzowały się ogromnymi poborami prądu, a co za tym idzie wysokimi rachunkami za prąd. Od kilkunastu lat robimy, co się da, by zaoszczędzić – instalujemy ledowe żarówki, nowocześniejsze sprzęty agd, telewizory ledowe itp. Są jednak granice oszczędności. Gdy nie da się już więcej zaoszczędzić, szukamy sposobów na … produkcję własnego prądu! Tu idealnie sprawdzą się odnawialne źródła energii, w tym fotowoltaika. Panele słoneczne to obecnie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o mikro elektrownie domowe. To co najważniejsze to fakt, iż prąd powstaje bez żadnej naszej ingerencji – obojętnie czy jesteśmy w pracy, na wakacjach, czy na pikniku u znajomych – energia elektryczna powstaje stale pod warunkiem, że do paneli fotowoltaicznych docierają promienie słoneczne, światło.

Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

Koszty związane z inwestycją wstępną – zakupem paneli słonecznych i całego osprzętu – oscylują w granicach 15-30 tysięcy w zależności od naszego zapotrzebowania na prąd. Warto tutaj jednak zauważyć, że Państwo coraz częściej wspiera tego typu inwestycje, jeszcze we wrześniu 2019 roku ma ruszyć program “mój prąd”, dzięki któremu będziemy mogli zaoszczędzić 5 tysięcy złotych na instalacji fotowoltaicznej, o szczegółach rozmawialiśmy z przedstawicielem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:

Warto również pamiętać o tym iż koszt instalacji fotowoltaicznej możemy z powodzenim odliczyć od podatku dochodowego, a to kolejne istotne w procesie montażu oszczędności. Reasumując już na starcie możemy sporo zaoszczędzić a to dopiero przedsmak realnych kwot zostających w naszym portfelu.

Montaż paneli fotowoltaicznych to oszczędności na rachunkach za prąd!

Skoro to takie korzystne rozwiązanie to ile można zaoszczędzić – zapytają osoby, które tematu nie znają. Otóż jeśli płacimy za prąd co miesiąc około 200-300 złotych to nasze rachunki będą niższe co najmniej o jedno zero. Jeśli zatem zamiast 300zł możemy płacić 30zł to chyba nie ma się nad czym zastanawiać? W perspektywie roku to oszczędności na rachunkach za energię elektryczną w wysokości około 3 tysięcy złotych, w perspektywie 10 lat, jeśli koszty nie wzrosną to zaoszczędzimy około 30 tysięcy. Dlaczego zatem nadal zastanawiamy się nad montażem takiej mikroelektrowni na naszym dachu? Dla części osób barierą jest oczywiście koszt zakupu i montażu takich paneli. Dlatego warto pomyśleć o skredytowaniu takiego przedsięwzięcia – raty płacimy z zaoszczędzonych pieniędzy, a po spłacie tylko i wyłącznie oszczędzamy.

Panele fotowoltaiczne w Skoczowie cieszą się coraz większą popularnością!

Panele słoneczne w Skoczowie
Panele fotowoltaiczne to realne korzyści dla naszego budżetu. Korzystamy dziś, korzystać będziemy również w przyszłości. Ceny prądu będą tylko rosnąć!

Co zrobić aby zaczęć oszczędzać na rachunkach za prąd już dziś?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Skoczowie – kontakt +48 793 992 662