Fotowoltaika na Śląsku

Fotowoltaika – Śląsk

by

Śląsk to specyficzny region Polski, nie od dziś wiemy jak traktują nas mieszkańcy innych województw. Wielokrotnie wręcz, ze względu na lokalizację kopalń i wydobywanie węgla jesteśmy określani czarnym regionem Polski. Górnicy to ogólny problem także dla polityków, bo przecież coś z tematem górnictwa trzeba zrobić. W czasach pandemii jesteśmy wręcz wykluczani z części życia społecznego, bo przecież to w naszych kopalniach odnotowano największą ilość zakażeń koronawirusem. Domy wczasowe, hotele na pomorzu bardzo często odmawiają rezerwacji pokoi na wakacje ze względu na nasze miejsce zamieszkania.

Wybór firmy do montażu fotowoltaiki na Śląsku

Tymczasem mało kto wie ale to właśnie firmy z centralnej i północnej Polski coraz śmielej zaglądają do nas w temacie instalacji fotowoltaicznych. Niestety, jak mieliśmy okazję się ostatnio przekonać, może mieć to negatywne skutki. Wyobraźmy sobie, że firma, z którą podpisaliśmy umowę mieści się w Gdańsku. Osoba kontaktowa ogólnie niewiele wie na temat praktycznego montażu instalacji. To na ogół teoretyk, który nigdy nie przyglądał się stronie praktycznej. Gdy przychodzi do montażu nagle okazuje się, że na miejscu pojawia się podwykonawca, który jednoznacznie odmawia montażu, ponieważ nie został poinformowany o problemach z lokalizacją modułów fotowoltaicznych.

Mieszkamy na Śląsku, stawiamy na Śląskie firmy!

Kąt padania promieni słonecznych jest zbyt mały, instalacji balastowej nie da się zamontować bo dach posiada skos itp. itd. W efekcie inwestor dopiero na tym etapie dowiaduje się, że z deklarowanego terminu montażu niewiele będzie, bo podwykonawca zrezygnował. Sytuacja patowa, nerwy, stres i co najgorsze zadatek został wcześniej wpłacony.

Wniosek? Starajmy się współpracować tylko z firmami ze Śląska, to fachowcy, którzy dojadą na miejsce, przedstawią ofertę i wycenią szczegółowo całość inwestycji.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x