Fotowoltaika w Jasienicy nieopodal Bielska-Białej

by

Niskoemisyjna strefa przemysłowa – praktycznie na ukończeniu jest inwestycja w Jasienicy! Cel? Firmy, które będą tu prowadziły swoją działalność będą same produkowały czystą energię elektryczną! Włodarzom Jasienicy zależało na tym by stworzyć nowe miejsca pracy oraz oczywiście dodatkowe wpływy do budżetu! W efekcie mamy do dyspozycji ponad 70 hektarów przemysłowych z czystą, produkowaną przez panele fotowoltaiczne energią!  

 Pomysł pojawił się już w 2007 roku, warte w sumie blisko 22 miliony złotych prace zostały dofinansowane ze środków unijnych. Do wykonania była cała infrastruktura podziemna – kanalizacja, oświetlenie, sieć teletechniczna i wiele więcej. Na ukończeniu jest budowa dróg.

jasienica_fotowoltaika copy Warto zaznaczyć iż ulokowane tutaj zakłady będą korzystać z ekologicznej, czystej energii słonecznej. Zostały bowiem zainstalowane tutaj panele fotowoltaiczne – to bardzo ważne dla firm, u których koszty związane z energią elektryczną sięgają nawet 85 procent kosztów funkcjonowania. Jak będzie wyglądało wykorzystanie energii ze słońca w praktyce? Będziemy od czasu do czasu przyglądać się tej wartościowej inwestycji! 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x