Fotowoltaika w Pszczynie

by

W całej Polsce, w tym także na Śląsku obserwujemy rozkwit wszelkiego rodzaju źródeł zielonej energii. W grę wchodzą nie tylko solary, wiatraki, ale także systemy fotowoltaiczne – to właśnie dzięki nim możemy znacząco obniżyć, lub nawet zredukować do zera rachunki za prąd. Większość z nas pewnie potwierdzi iż koszty związane z odbiorem energii z roku na rok są coraz wyższe. Za wszelką cenę staramy się je obniżać instalując żarówki ledowe, kupując tylko takie urządzenia, które spełniają najwyższe normy oszczędnościowe. Tymczasem przyszłość jest w energii uzyskanej wprost z promieni słonecznych.

    Pszczyna – niewielka miejscowość mieszcząca się pomiędzy Bielską Białą, Tychami i Oświęcimiem a Żorami. Mieszkańcy Pszczyny docenili już oszczędności płynące z instalacji solarów, tymczasem coraz więcej zapytań dotyczy również instalacji fotowoltaicznych. Trzeba pamiętać iż decydując się na niebieskie panele możemy nie tylko ogrzać wodę, ale także znacząco obniżyć opłaty związane z energia elektryczną. Inwestując na początku, jesteśmy w stanie w przeciągu kilku-kilkunastu lat zaoszczędzić naprawdę sporo. Dodatkowym atutem może być fakt, że w razie awarii linii energetycznej w naszym domu nadal jest prąd – korzystając z akumulatorów możemy  korzystać z oświetlenia także w nocy!

0 0 vote
Article Rating
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wiktor Kasprowicz
Wiktor Kasprowicz
5 lat temu

Jestem z Pszczyny i na kilku budynkach już widziałem solary słoneczne, czy ktoś może konkretnie ustalić ile trzeba dopłacić do tego interesu? Biorę pod uwagę nie tylko dotację ale także kredyt. Czy to się opłaca? Jakiś czas temu byłem z rodziną w Dortmundzie w Niemczech i tam fotowoltaika mocno się rozwija, oni inwestują sporo kasy w te urządzenia.

1
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x