Fotowoltaika w Rybniku łączy pokolenia

by

Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc obserwujemy stały wzrost zainteresowania fotowoltaiką w Rybniku. Nasi klienci bardzo często wspominają nam o tym, że fotowoltaika wręcz łączy pokolenia. Wiadomo bowiem nie od dziś iż jest to inwestycja na lata. Instalując panele słoneczne dziś, doskonale wiemy iż będą one służyły nie tylko nam ale także naszym dzieciom. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o stronie ekonomicznej ale przede wszystkim ekologicznej. W obliczu epidemii koronawirusa doskonale widać jak zamknięcie fabryk wpływa na jakość powietrza. Mieszkańcy Chin dopiero teraz dostrzegli jak czyste i świeże może być powietrze. Ograniczając zatem niską emisję, ilość samochodów spalinowych jesteśmy w stanie znacząco poprawić jakość powietrza. Pamiętajmy, że robimy to nie tylko dla siebie ale również naszych dzieci, wnuków.

Wymiana tradycyjnego źródła ciepła na ekologiczne to krok naprzód nie tylko dla nas ale również dla przyszłych pokoleń. Koronawirus pokazał nam jak świeżym powietrzem możemy dziś oddychać w Rybniku.

Całkiem niedawno Rybnik promował hasło: “paląc śmieci trujesz dzieci”, dziś w obliczu rosnącego zainteresowania panelami fotowoltaicznymi doskonale wiemy iż znacząco możemy obniżyć nie tylko rachunki za prąd, ale również zanieczyszczenie powietrza. Gęsty dym oraz “kopciuchy” można z powodzeniem wymienić na ekologiczne ogrzewanie. Pompy ciepła, maty grzewcze, elektryczne kotły ogrzewające wodę itp. itd.

Fotowoltaika w Rybniku to korzyści ekonomiczne i ekologiczne!

Gdy do tego wszystkiego doliczyć samochody ładowane bezpośrednio z promieni słonecznych, to w przyszłości możemy z powodzeniem mówić o krystalicznym wręcz powietrzu. Żeby jednak do tego doszło trzeba spełnić wiele warunków:

  • samochody elektryczne muszą być tańsze, bardziej dostępne
  • rząd i samorządy muszą wprowadzać ulgi, dotacje dla osób które stale pracują nad wymianą źródeł ogrzewania i pozyskiwania energii elektrycznej
  • pokolenia naszych ojców, dziadków muszą zmienić podejście do zasilania w energię elektryczną i ciepło domów i mieszkań. Tradycyjne piece węglowe trzeba stopniowo wymieniać, każdy, nawet najdrobniejszy krok z naszej strony to olbrzymi krok w kierunku poprawy jakości naszych dzieci i wnuków.

Reasumując, pamiętajmy o tym, że edukujemy nie tylko najmłodszych mieszkańców Rybnika, robimy krok w kierunku zmiany sposobu myślenia naszych rodziców, dziadków. Jeśli argument poprawy jakości powietrza dziś nie działa, to może warto zadbać o przyszłość naszych dzieci i wnuków! To oni już niebawem przejmą stery w kraju, w mieście. Pozostawiając stan klimatu w takim stanie, jak obecnie kolejnym pokoleniom, dajemy kolejne dowody braku naszej odpowiedzialności. Kluczem do zmian może być dziś właśnie fotowoltaika. Panele słoneczne w Europie robią prawdziwą furrorę. Dziś i u nas dzięki programom takim, jak “mój prąd”, ulgom termomodernizacyjnym i my możemy w Rybniku cieszyć się fotowoltaiką w Rybniku.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x