Fotowoltaika w Twojej firmie

by

Kto inny, jak Polscy przedsiębiorcy najlepiej wiedzą, że prowadzenie biznesu to wcale nie taka prosta sprawa. Praktycznie codziennie trzeba mierzyć się z rosnącymi kosztami. Tymczasem budowa mikroelektrowni może te koszty w znaczący sposób obniżyć – nasze rachunki za prąd po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych mogą być duzo niższe. Wcześniej jednak trzeba liczyć się z inwestycjami.

Na początku jednak trzeba sobie zadać podstawowe pytanie – czy instalacja fotowoltaiczna jest dla każdego przedsiębiorcy? Otóż o montażu powinny pomyśleć osoby które:

– chcą nie tylko oszczędzać na rachunkach za prąd, ale także chcą generować zyski ze sprzedaży energii elektrycznej – w tym celu panele fotowoltaiczne montujemy nie tylko na dachu budynku siedziby głównej ale także na dachach magazynów, hal, zadaszeń parkingów itp. Itd.

– mają duże zapotrzebowanie na prąd i chcą obniżyć opłaty nawet do zera

– chcą zapewnić swojej firmie bezpieczeństwo energetyczne – po zainstalowani paneli fotowoltaicznych wraz z odpowiednią ilością akumulatorów możemy awaryjnie wykorzystywać prąd, gdy z sieci energetycznej prąd w danym momencie nie płynie.

Decydując się na montaż takiej instalacji, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów. Po pierwsze pamiętajmy, że do 40 kW mocy nie jest wymagane pozwolenie, w praktyce oznaczać może to, że jeśli powierzchnia dachu w naszej firmie nie przekracza 250-300m2 – możemy bez obaw zainstalować urządzenia, bez dodatkowych pozwoleń, wniosków i całej związanej z tym papirologii. Pytanie, które aż ciśnie się na usta – ile my z tego będziemy mieli, jakie są realne korzyści/oszczędności? Okazuje się, że roczny zysk z naszej inwestycji może sięgać nawet 40 tysięcy złotych. Po drugie – pamiętajmy iż naszą mikroinstalację trzeba dodatkowo ubezpieczyć na wypadek zmiennych warunków pogodowych – w Polsce opady gradu zdarzają się coraz częściej.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x