Fotowoltaika – Wodzisław Śląski

Odnawialne źródła energii to klucz jeśli chodzi o oszczędności i ekologię. Coraz częściej zalety paneli fotowoltaicznych dostrzegają mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego. Fotowoltaika w tym mieście cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wpływ na takie rozwiązania ma nie tylko ekonomia, ale również ekologia. Większość mieszkańców dostrzega problem zanieczyszczenia powietrza, zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym. SMOG jest tu słowem kluczem. Gdy do tego dodać fakt oszczędności związanych z energią odnawialną, mamy pełen sukces.                  Program rządowy “mój prąd” najprawdopodobniej spopularyzuje montaż paneli słonecznych, solarów na dachach Wodzisławskich domów prywatnych, czy firm. Zyskać możemy sporo, ponieważ to właśnie fotowoltaika idealnie współpracuje z pompami ciepła, matami grzewczymi, czy ładowaniem samochodów elektrycznych. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście zasilanie samochodów osobowych energią ze słońca, która dostępna jest zawsze i wszędzie. Tu również ogromnym ułatwieniem jest kumulowanie wytworzonej energii elektrycznej za dnia, latem i wykorzystywanie jej w nocy, w sezonie jesiennym i zimowym. Oczywiście trzeba liczyć się ze stratami, ponieważ firmy energetyczne pochłaniają nasze 20% wytworzonej energii. Obecnie bowiem obowiązują przepisy, które regulują sposób pobierania i przesyłania do i z sieci energii elektrycznej. Wysyłając 1 kw energii do sieci, możemy w przyszłości wykorzystać 0,8kw, to oznacza stratę w wysokości 0,2kw. Dlatego właśnie firmy zajmujące się instalacjami fotowoltaicznymi montują panele tak, by generowały o 20% więcej energii niż zużywamy. W ten właśnie sposób zaspokajamy nasze 100% poboru energii elektrycznej i cieszymy się niemal zerowymi rachunkami za prąd. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie i uwzględnienie całego naszego zużycia. Inaczej kalkulujemy bowiem wysokość pobieranej energii w domu, który ogrzewany jest za pomocą gazu, węgla niż mat grzewczych, czy wręcz tradycyjnego ogrzewania elektrycznego.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Panele słoneczne najczęściej montowane są na naszym dachu, co nie zabiera  dodatkowo powierzchni działki, praktycznie panele nie wpływają na nasze codzienne życie, są niezauważalne. Trafiające na taflę paneli promienie słoneczne są zamieniane na energię elektryczną. W zależności od zapotrzebowania instalowane są odpowiednie ilości paneli. W efekcie produkujemy prąd dostosowany do naszego zapotrzebowania. Co ważne produkując nadwyżki energetyczne na przykład podczas urlopu, bo fotowoltaika działa cały czas, nawet wtedy gdy nas nie ma, mamy możliwość wykorzystania go wtedy gdy zapotrzebowanie w sezonie zimowym jest znacznie większe.

Wykorzystaj 5000zł, które dopłaci rząd do Twojej elektrowni fotowoltaicznej!

Fotowoltaika - Wodzisław Śląski
Panele fotowoltaiczne na dachu jednego z domów prywatnych w Wodzisławiu Śląskim.

Aby skorzystać z dopłaty, wystarczy jedynie przedstawić fakturę za instalację fotowoltaiczną, w ten sposób możemy zaoszczędzić 1/5 kosztów związanych z montażem paneli fotowoltaicznych. To oznacza, że nasza inwestycja spłaci się jeszcze szybciej, a my będziemy cieszyć się z oszczędności. Tu warto wziąć pod uwagę fakt iż energia elektryczna z roku na rok będzie drożeć.