Fotowoltaika – Zawiercie

Samorządy w naszym regionie robią co mogą by obniżyć tak zwana niską emisję. Wymieniamy stare, mało wydajne piece na nowsze, bardziej ekologiczne. Ten proces oczywiście może zająć sporo czasu. Tymczasem technologia już zrobiła kolejny krok do przodu. Odnawialne źródła energii cieszą się w naszym regionie coraz większą popularnością. Również w Zawierciu można natknąć się na niejeden dom, który dosłownie błyszczy przykładem oraz niebieskim kolorem paneli fotowoltaicznych.

domy prywatne - montaż paneli słonecznych
Panele słoneczne produkują prąd zupełnie niezależnie od tego czym aktualnie się zajmujemy. Nasze oszczędności są pomnażane gdy jesteśmy w pracy, na urlopie. To czysty zysk!

Oszczędności wynikające z wykorzystania fotowoltaiki są znaczne, w przypadku tradycyjnego około 150 metrowego domu możemy rocznie zaoszczędzić nawet 2500-3000 złotych rocznie. Oprócz wymiernych korzyści w postaci oszczędności w kieszeni, możemy również pozytywnie wpłynąć na jakość powietrza, którym przecież wszyscy na co dzień oddychamy. Gdy połączyć te dwa aspekty – mamy solidne argumenty by przemyśleć instalację w naszym domu prywatnym lub firmie. Jak to działa?

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Zawierciu

Panele słoneczne - montaż w Zawierciu
Każda tego typu inwestycja wymaga od nas kosztów wstępnych. Żeby móc korzystać z energii słonecznej, musimy najpierw ponieść pewne koszty, które na przestrzeni najbliższych lat się spłacą.

Słońce – to słowo klucz w przypadku paneli fotowoltaicznych! To własnie promienie słoneczne są kluczem i podstawą działania całej instalacji fotowoltaicznej. Wyobraźmy sobie, że promienie docierające do krzemowych paneli są przekształcane na energię elektryczną, następnie specjalne urządzenie (inwerter) zamienia prąd stały na zmienny. Energia elektryczna trafia do sieci a my z miesiąca na miesiąc pomnażamy swoje oszczędności! Im więcej zainwestujemy na początku, tym więcej pieniędzy w przyszłości zostanie w naszym portfelu. Ile to wszystko kosztuje?

Koszty instalacji fotowoltaicznych na Śląsku

W przypadku wysokości inwestycji wstępnych, wszystko zależy od kilku podstawowych czynników:

  • Dobór wielkości naszej instalacji w głównej mierze zależy od naszego dotychczasowego zużycia. W przypadku sprzedawanej energii do sieci ogólnej nasz zysk wynosi 80% w stosunku 100% pobieranych. Krótko mówiąc nasza strata to 20%. Jeśli pobieramy prąd za 100zł z sieci to ze sprzedaży możemy uzyskać max 80zł. Na każdych 100 złotych tracimy 20zł. Planując zatem naszą instalację trzeba określić odpowiednio większą moc, by uzysk się co najmniej równoważył. W konsekwencji nasza miesięczna opłata to jedynie tzw. elementy stałe.
  • Naszą instalację możemy odliczyć od podatku, to kolejne oszczędności związane z zakupem i montażem całego systemu
  • Dofinansowanie – w wielu śląskich miastach samorządy starają się o dopłaty do OZE i tu również, po złożeniu określonych wniosków, możemy starać sie o dopłaty.

Tak, czy owak żeby móc w przyszłości oszczędzać na opłatach za prąd musimy wstępnie zainwestować około 20-25tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że koszt zakupu jednej kilowatogodziny na przestrzeni najbliższych lat może tylko i wyłącznie drożeć, a to oznacza większe oszczędności dla nas!

Energia za słońca na naszym dachu – panele słoneczne w Zawierciu

Mieszkasz w Zawierciu? Zadzwoń i zapytaj o szczegóły instalacji na Twoim dachu! +48 793 992 662