Fotowoltaika – Żywiec

Nie znajdziemy obecnie na rynku bardziej powszechnego, łatwo dostępnego i szybkiego sposobu na obniżenie rachunków za prąd. W czasach, gdy większość z nas ograniczyła już zużycie energii elektrycznej praktycznie do niezbędnego minimum, pora pomyśleć o wytwarzaniu własnego prądu na własnym dachu. Posiadając dziś dom prywatny, czy budynek firmowy, jesteśmy w stanie w prosty sposób pozyskiwać energię z natury, co ciekawe to w pełni odnawialne źródło. Jak to możliwe? Tradycyjny sposób wytwarzania prądu wiąże się z pozyskiwaniem energii z paliw kopalanych – węgla, gazu, ropy naftowej. Ma to oczywiście swoje skutki uboczne, o czym doskonale wiedzą mieszkańcy Żywca i okolic.

Panele słoneczne - oszczędności dla mieszkańców Żywca
Ogromne ilości promieni słonecznych to korzyść dla mieszkańców Żywca. Już dziś zacznij oszczędzać na rachunkach za prąd i ogrzewanie domu!

Zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym odczuwamy negatywny wpływ na nasze zdrowie smogu. Poziom zanieczyszczeń z roku na rok rośnie. Tymczasem naukowcy już dawno wprowadzili “w życie” pomysł dotyczący czerpania energii elektrycznej wprost z promieni słonecznych. Wystarczy dach, odpowiednia instalacja i możemy być właścicielem własnej mikroelektrowni. W ciągu dnia produkujemy prąd na własne potrzeby i magazynujemy nadwyżkę w ogromnym akumulatorze, którym jest sieć energetyczna. Nadprodukcję wykorzystamy w okresie późniejszym, wtedy, gdy produkcja energii jest zdecydowanie mniejsza. Czy to nie rewelacyjne rozwiązanie?

Fotowoltaika w Żywcu

Solidność, jakość oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Doskonale wiemy jak sprawić by radość z produkcji własnego prądu na własnym dachu była jeszcze większa.

Od czego zacząć? Pierwszym poważnym krokiem jest przewertowanie rachunków za energię elektryczną. Jeśli nasze opłaty są wyższe niż 100zł miesięcznie, to możemy myśleć już o fotowoltaice, jako alternatywnym źródle zasilania naszego domu, czy firmy w energię elektryczną. Im więcej prądu miesięcznie zużywamy, tym większe będą korzyści płynące z pozyskiwania własnego prądu. Nasi klienci z Żywca i okolic bardzo często proponują to rozwiązanie sąsiadom, w efekcie większość sąsiadów produkuje prąd. Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła lub matami grzewczymi na podczerwień. Oprócz darmowego prądu mamy również prosty i szybki sposób na ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie w domu, czy budynku firmowym. Ile można zaoszczędzić? Łącznie może to być nawet 600zł miesięcznie!

Panele słoneczne, fotowoltaniczne, czy fotowoltaiczne?

Fotowoltanika, fotowoltaika - Żywiec
Fotowoltaika – inwestycja, która się zwraca!

Nie ma znaczenia jak określamy fotowoltaikę – może to być fotowoltanika, mogą to być panele słoneczne, czy solary. Ważne jest to, że dzięki takiej instalacji praktycznie do zera ograniczamy nasze opłaty za energię elektryczną i to się właśnie nazywa odpowiednie podejście do rachunków! Co zrobić by od jutra już oszczędzać? Podstawa to dobry kontakt, dlatego wszystkich klientów traktujemy w indywidualny sposób, nasze instalacje fotowoltaiczne cieszą się sporym zainteresowaniem również w Żywcu. Projektujemy i wdrażamy inwestycje słoneczne również w Ustroniu, Wiśle, Bielsku-Białej. Sporym zainteresowaniem cieszy się również fotowoltaika w Brennej!