Instalacja fotowoltaiczna – grzanie wody

by

      Jeszcze całkiem niedawno to głównie instalacje solarne służyły nam do podgrzewania wody i trzeba przyznać że radziły sobie z tym całkiem nieźle, tymczasem coraz częściej fachowcy wspominają o podgrzewani wody także za pośrednictwem ogniw fotowoltaicznych. Oprócz produkcji prądu, możemy za jednym zamachem także ogrzewać wodę w naszym domu czy firmie! Jeśli faktycznie ta technologia się sprawdzi, to czy możemy mówić o jeszcze szybszym rozwoju fotowoltaiki w Polsce?

      Aby wszystko działało jak należy niezbędny jest tak zwany Router energii odnawialnej. To urządzenie, które umożliwia zautomatyzowane przekierowanie pozyskiwanej energii odnawialnej do kombinacji odbiorników, w efekcie nasza woda w domu może być podgrzewana. Urządzenie zawiera wbudowane mechanizmy analizujące swoje działanie, weryfikuje sprawność własną i całego systemu pozyskiwania i grzania CWU z użyciem energii odnawialnej i 230VAC. Istnieje także możliwość zaawansowanego sterowania pracą dodatkowej grzałki AC do dogrzewania wody gdy brakuje energii odnawialnej z zachowaniem priorytetu grzania energią odnawialną. Krótko mówiąc na pracy urządzenia możemy tylko i wyłącznie skorzystać. Koszt zakupu urządzenia – około 1800zł brutto!!!!

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ginoMatiKolektory słoneczne i fotowoltaiczne w jednym - połączenie hybrydoweMateusz Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
gino
Gość
gino

ja kupiłem i założyłem z firma sunefekt fotowoltaikę 6 kWp i jestem zadowolony , troche przepisy skomplikowane ale firma ok. zobaczymy co z tego netmet będzie.skoro i w nocy korzystam z swojego oze…….

Mati
Gość
Mati

Mam już fotowoltaikę u siebie 3 lata i póki co nie narzekam, wręcz przeciwnie. Jedyne na co można trochę ponarzekać to mało słońca u nas Polsce.

trackback

[…] tutaj ponownie. W artykule z dnia 25 maja 2015 roku temat co prawda był już poruszany ( https://fotowoltaica.pl/instalacja-fotowoltaiczna-grzanie-wody/ ) ale chcielibyśmy nieco poszerzyć ten temat. Specjaliści dostrzegają oprócz oczywistych […]

Mateusz
Gość
Mateusz

Zastanawiam się jednak jaka jest gwarancja żę moduły fotowoltaiczne będą działać w pełnej sprawności np. przez okres 20 lat. Z tego co się orientowałem dopiero po około 7-8 latach cała instalacja się zwróci. Potem zaczynam korzystać. A co jeśli cały system zacznie niedomagać po 10 latach? Jeśli trzeba będzie na nowo zainwestować w panele po tym okresie, to raczej koprzyść materialna z tego żadna.