Instalacje_fotowoltaiczne

Instalacje

Instalacje fotowoltaiczne to zbiór urządzeń, dzięki którym możemy zamienić energię słońca w energię elektryczną. Bardzo często pojawiające się pytania związane z fotowoltaiką dotyczą:

– Trwałości oraz gwarancji na wszystkie podzespoły. Panele słoneczne/fotowoltaiczne charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne (np. grad, intensywne opady deszczu) dzięki użyciu hartowanego szkła, oraz ramy aluminiowej usztywniającej całość. W efekcie nasze panele fotowoltaiczne sa odporne na większość zjawisk. Jeśli jednak wymagamy niemal 100 prcentowej gwarancji, zawsze możemy całość instalacji po prostu ubezpieczyć! 

– Na działanie całego systemu oraz poszczególnych podzespolów otrzymujemy długoletnią gwarancję producenta, warto tutaj zaznaczyć że żywotnośc paneli to nawet 25-30 lat. Wbrew obiegowej opinii urządzenia te nie wymagają wymiany juz po kilku latach! Oczywiście wszystko zależy od tego gdzie i w jaki sposób zakupimy nasze urządzenia, w tym wypadku im solidniejsza firma, tym lepiej! 

expert at the grid-tie photovoltaic string inverters of a solar– Kolejne bardzo ważne pytanie dotyczące instalacji fotowoltaicznych – czy faktycznie można zaoszczędzić? Trzeba mieć tutaj na uwadze fakt iż ceny energii elektrycznej w naszym gniazdku z roku na rok rosną – średnio o 5 procent rocznie. Tymczasem montaż instalacji fotowoltaicznej w naszym domu, czy firmie może obniżyć rachunki nawet do zera. Istnieje na rynku wiele osób fizycznych, firm, które cieszą się już od kilku lat znacznie niższymi rachunkami za energię elektryczną! To doskonały dowód na potwierdzenie tezy: na montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej można zyskać i to całkiem sporo. 

– Czy instalacje fotowoltaiczne są ekologiczne? Proces zamiany energii słonecznej w energię elektryczną odbywa się bez zbędnego zanieczyszczania naszej atmosfery! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.