Fotowoltaika – Katowice

       Mieszkańcy Europy zachodniej dawno już docenili energię płynącą z nieba. W Polsce fotowoltaika również staje się coraz bardziej popularna. Podobnie jest w Katowicach – coraz więcej osób decyduje się na montaż takiej instalacji – powodem są miedzy innymi rosnące rachunki za prąd. Coraz częściej na dachach budynków prywatnych i firm oprócz solarów pojawiają się także panele fotowoltaiczne. W zależności od wielkości naszej mikro-elektrowni możemy albo zaoszczędzić na rachunkach na prąd, albo w przyszłości na energii ze słońca zarabiać!

Dachy domów w Katowicach

W regionie znajdziemy całe mnóstwo firm zajmujących się montażem i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych! Montaż takiego systemu wcale nie musi być taki drogi – wystarczy bowiem skorzystać z dotacji – dzięki czemu nie tylko obniżymy rachunki za prąd, ale także koszt budowy naszej elektrowni! Od jakiegoś czasu popularne są również kredyty na instalację – przez pierwszych kilka lat wygenerowane oszczędności dosłownie spłacają raty, a po kilku latach nasze oszczędności pozostaja w portfelu i cieszymy się z prądu wprost ze słońca. Oczywiście oszczędności to tylko jeden z argumentów za! Bardzo duże znaczenie maja również walory ekologiczne – instalując fotowoltaikę wraz z pompą ciepła lub matami grzewczymi ograniczamy emisję gazów cieplarnianych oraz pyłów PM10 i PM2,5, krótko mówiąc ograniczamy smog w Katowicach. 

Montaż paneli fotowoltaicznych – Katowice

fotowoltanikia - często mylona z fotowoltaiką
Aspekt ekonomiczny i ekologiczny to podstawa montażu paneli słonecznych. W dobie SMOGU w Katowicach warto o tym pomyśleć!

Wyobraźmy sobie sytuację, że nie musimy płacić za prąd, a ogrzewanie mamy elektryczne! Idealnym rozwiązaniem jest pompa ciepła + fotowoltaika. Sprawdzi się idealnie!

Panele słoneczne
Panele fotowoltaiczne na zachodzie Europy zostały już docenione. Produkcja prądu odbywa się na dachach nie tylko domów, ale także budynków gospodarczych. W efekcie coraz więcej osób nie tylko pobiera prąd z sieci, ale jest także producentem własnego.

Reprezentatywny przykład: Płacimy za prąd miesięcznie około 310zł, po zainstalowaniu odpowiedniej ilości paneli słonecznych nasze rachunki zmniejszają się średnio o 250-280zł, dzięki czemu w przeciągu roku możemy zaoszczędzić nawet 4-5 tysięcy złotych, to realne korzyści z fotowoltaiki!

Zapraszamy do kontaktu, wskażemy Państwu najlepszą firmę do montażu fotowoltaiki na terenie Katowic.

5 Responses to "Fotowoltaika – Katowice"
 1. W internecie, w opiniach części osób można wyczytać mnóstwo żółci na temat fotowoltaiki. Czytam i albo ktoś popiera i instaluje albo twierdzi że to się nie opłaca bo dużo kosztuje i realny zwrot dopiero po 10 latach w najlepszym wypadku. Interesuję się tematem, bo faktycznie sporo kasy się co miesiąc wydaje na prąd. Też mam dom i doskonale wiem ile e to kosztuje. Pytanie czy faktycznie jest to tak mało opłacalne? Czy rzeczywiście można całkowicie obciąć sobie koszty prądu nawet przy założeniu, że będziemy ogrzewać dom za pomocą na przykład pompy ciepła? Proszę o podpowiedzi tylko tych, którzy posiadają juz instalację i mogą powiedzieć jak to realnie wygląda. Byłbym wdzięczny gdyby zgłosił się ktoś z Katowic bym mógł podjechać i porozmawiać na ten temat. Wiem, że to nie jest łatwe, ale może ktoś pomoże?

 2. Polecam kontakt z firmą. Osobiście zadzwoniłem i dosłownie na drugi dzień pojawił się u nas przedstawiciel, wszystko nam wyjaśnił, zostawił ofertę i mniej więcej za miesiąc będziemy już korzystać z uroków paneli fotowoltaicznych. Jak najbardziej polecam!

 3. Mam pytanie dotyczące montażu paneli słonecznych. Od 3 lat posiadam dom parterowy o powierzchni 184 metrów. Dach jest tej samej wielkości z nachyleniem 7% czy na takim dachu też można instalować panele fotowoltaiczne? Słyszałem, że jek jest membrana to nie ma takiej możliwości bo będzie przeciekać. Istnieje jakiś sposób na zamontowanie fotowoltaiki na takim dachu? Czy tylko na ziemi. dom zlokalizowany jest w Katowicach – Piotrowicach. Proszę o pomoc!

 4. Mój uzysk z paneli słonecznych jest na poziomie 70% obecnych rachunków. Zamierzam doinwestować w kolejne ogniwa by ze słońca ładować akumulatory w samochodzie elektrycznym. Podobno warto na zimę dołożyć ze dwa wiatraki żeby w zimie tez oszczędzać na rachunkach. To wciąga 😉

 5. Witam,

  Kontaktuję się w sprawie fotowoltaiki pod telebim LED o następującej specyfikacji:

  Wielkość ekranu – 10m2
  Maksymalny pobór prądu to 450 w /m2

  Czy jest możliwość zastosowania rozwiązania jeśli braknie zasilania z panela to automatycznie prąd przełączy się na zasilanie 230V?

  Proszę o przesłanie oferty wraz z ceną,

  Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.