Knurów – montaż instalacji fotowoltaicznych

by

Dach domu jednorodzinnego, grunt, zadaszenie wiaty – dziś fotowoltaikę możemy instalować niemal wszędzie. W Knurowie coraz większa ilość osób decyduje się na energię pozyskiwaną z promieni słonecznych, dlatego coraz częściej szukamy informacji w internecie na temat montażu instalacji fotowoltaicznych. Wiemy nie od dziś, że to nie tylko ekonomiczne podejście ale również ekologiczne! Jak się za to wszystko zabrać?  od czego zacząć poszukiwania odpowiedzi na pytania – co i jak zainstalować, by jak najdłużej cieszyć się bezawaryjną pracą całego systemu?

Montaż fotowoltaiki – Knurów

Jak zwykle w takich sytuacjach słowem klucz jest jakość poszczególnych podzespołów oraz samego montażu. Moduł modułowi nie równy, falownik falownikowi również. Im lepszej jakości sprzęt zastosujemy, tym dłużej będziemy się cieszyć bezawaryjną pracą. Weźmy przykład ogniw fotowoltaicznych. Wiadomo nie od dziś, że produkowane są one w Chinach. Przedsiębiorstwa zlokalizowane na terenie Europy jedynie zajmują się odpowiednim “opakowaniem” ogniw. I tu właśnie należy zwrócić szczególną uwagę. Część firm w Chinach wyrzuca niedopracowane, uszkodzone ogniwa. Są firmy, które mimo wszystko zbierają fabryczne odrzuty i tworzą z nich wybrakowane moduły fotowoltaiczne. Te w niskiej cenie trafiają na rynki Europejskie. Wyobraźmy sobie, że moduł, który wstępnie ma wytwarzać 260kWp, w rzeczywistości działając na “pół gwizdka” produkuje nam 150kWp. Co w takiej sytuacja? U kogo możemy szukać winy takiego stanu rzeczy? Czy będziemy planowali podróż do Chin by znaleźć winowajcę? Identyczną sytuację możemy spotkać przy wyborze falowników. Dlatego pamiętajmy:

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość!

Oprócz jakości podzespołów pamiętajmy również o jakości wykonania. Nawet najlepsze podzespoły nie będą się sprawdzały w praktyce, jeśli nie zostaną umiejętnie zamontowane i skonfigurowane. Dodatkowo należy pamiętać iż producent może nie przyjąć elementów w ramach gwarancji, jeśli te były użytkowane w niewłaściwy sposób. Tylko na terenie Knurowa natknęliśmy się na kilka wątpliwej jakości montaży. Te właśnie błędy mogą w przyszłości skutkować dodatkowymi wydatkami, które wydłużają okres zwrotu inwestycji. Pamiętajmy zatem o zasadzie – nie stać nas na tanie rozwiązania!

 

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x