Kto może skorzystać na fotowoltaice?

by

      Marzenia, plany, możliwości do tej pory bez szans na realizację, w końcu mogą się spełnić. W życie wchodzi program „Prosument”. Główny cel to, doprowadzić do rozkwitu energii słonecznej w gospodarstwach domowych. Generalnie chodzi o dotację na budowę elektrowni słonecznych – kwota dofinansowania to 40% inwestycji na zakup oraz montaż mikroelektrowni fotowoltaicznych.

 Program o którym mowa powyżej, ma być realizowany w latach 2014-2020 – cel to przede wszystkim domy prywatne. W tym przypadku instalacje są montowane najczęściej na dachach budynków – teoretycznie przecież jest to powierzchnia nie wykorzystana, dlatego w tym przypadku po przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów z powodzeniem można powierzchnię dachu wykorzystać do tego celu.

Kto będzie mógł się starać o dofinansowanie do montażu paneli fotowoltaicznych?

Przede wszystkim  osoby fizyczne, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz samorządy – to do nich w pierwszej kolejności mają być kierowane dotacje do mikroukładów! Biorąc pod uwagę oszczędność i względy ekologiczne warto zainteresować się programem i zacząć oszczędzać! 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x