Liczy się montaż – solidny montaż

by

      Nikogo nie trzeba przekonywać do faktu iż inwestycja jednorazowa w kwocie nawet kilku milionów złotych musi być wykonana nad wyraz solidnie. Tak jak jest w przypadku instalacji elektrycznej naszej hali produkcyjnej, tak w przypadku instalacji fotowoltaicznej trzeba postawić na firmę, która zamontuje naszą mikroelektrownię w nienaganny sposób. Liczy  się wszystko – od połączeń paneli – po rozprowadzone przewody. Zdarzają się firmy, które montują panele w tak niechlujny sposób, iż awarie zdarzają się przynajmniej dwa razy w miesiącu.

 Tym razem o głos w sprawie poprosiliśmy specjalistów zajmujących się montażem tego typu paneli. Rozmawiamy z Panem Andrzejem Prosieckim z jednej z firm montujących panele fotowoltaiczne w województwie Wielkopolskim:

 Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając firmę, która zamontuje nasze panele?

A.P. Przede wszystkim pamiętajmy, by wcześniej przeprowadzić wywiad wśród ewentualnych osób, które takową instalacje mają już zamontowaną – zbadajmy czy są jakiekolwiek problemy z zamontowanymi urządzeniami. Co prawda całość instalacji podlega gwarancji, jednakże każda przerwa w działaniu powoduje straty.

 Czy w przypadku instalacji należy się kierować tylko i wyłącznie ceną?

A.P. Cena oczywiście ma znaczenie, jednak pamiętajmy że nie stać nas na tanie instalacje. Coś co ma działać bezawaryjnie przez kilkanaście lat nie może być najtańsze na rynku. Wystarczy podać że są panele fotowoltaiczne, które są średnio o połowę tańsze od standardowych – to Chińskie podróbki, które na dłuższa metę nie są opłacalne. Krótko mówiąc chcemy mieć pewność że urządzenia będą ze sobą w miarę bezawaryjnie współpracować? Postawmy na jakość!

 Reasumując – pamiętajmy, iż w przypadku instalacji fotowoltaicznych nie jest wskazany pośpiech i bezgraniczna oszczędność!

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x