Rośnie popularność mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce?

by

Rzeczpospolita pisze o możliwych, kolejnych krokach w kierunku rozwoju zielonej energii w Polsce. Systemy fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne, co widać także w ruch internetowym. Coraz częściej pytamy na czym to polega i ile, a także w jaki sposób możemy zaoszczędzić na rachunkach za prąd! Niestety, jak zauważają redaktorzy Rzeczpospolitej, nowe prawo, które będź co bądź ma wspierać rozwój odnawialnych źródeł energii, może nie być dla klientów indywidualnych oraz dla firm zbyt atrakcyjne!

Oprócz korzyści płynących z realnych oszczędności w postaci niższych rachunków za prąd, są również osoby, które dostrzegają zupełnie inna korzyść płynącą z montażu systemów fotowoltaicznych, proszę wziąć bowiem pod uwagę iż bardzo często, zwłaszcza mieszkańcy mniejszych miejscowości oraz wsi, odczuwają braki w dopływie prądu do ich gospodarstw domowych. Instalacja fotowoltaiczna, może być zatem nie tylko sposobem na oszczędzanie, ale także na alternatywne źródło energii. Wyobraźmy sobie na przykład 3 dniowy brak dopływu prądu wywołany na przykład awarią. W sytuacji kiedy musimy zasilać w prąd nasze instalacje domowe, a także te znajdujące się w gospodarstwie domowym, możemy mieć nie lada problem. Tymczasem wystarczy zainwestować w system fotowoltaiczny, by te problemy zażegnać raz na zawsze! W kolejnym wpisie postaram się opisać jak Polski Rząd, ustawy mogą realnie utrudnić wprowadzanie mikroukładów w Polsce!

0 0 votes
Article Rating
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Joachim
Joachim
9 lat temu

Proszę zauważyć Panie redaktorze, że to co udało się zrealizować w Niemczech na przykład może byc problematyczne w Polsce. Wiele przepisów, zwłaszcza tych dotyczących ekologii jest w naszym kraju niepotrzebnie modyfikowanych. Dużo lepiej byśmy na tym wszyscy wyszli gdyby przepisy politycy po prostu kopiowali z zachodu. Też jestem entuzjastą nowoczesnych technologii ekologicznych, ale boję się o każdą decyzję polityczną w tym kraju. Instalację fotowoltaiczną też zamierzam wykorzystać w swoim domu, ale czekam na dopłaty.

1
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x