Rybnik – fotowoltaika na dachu domu jednorodzinnego

by

W trakcie wykonywania prac związanych z instalacją fotowoltaiki bardzo często mieszkańcy Rybnika zadają nam pytania dotyczące montaż modułów na dachu domu. Czy dachówkę trzeba demontować, czy może się zdarzyć, że po zainstalowaniu całości dach będzie przeciekać? Czy dachówka zostanie zniszczona, naruszona? Czy można montować fotowoltaikę na dachu płaskim pokrytym gontem bitumicznym, czy papą? Pytań ze strony mieszkańców, nie tylko Rybnika pojawia się wiele. Odpowiedź jest jednak jednoznaczna – całość ma tylko i wyłącznie przynieść korzyść, dlatego o jakichkolwiek zniszczeniach nie ma tutaj mowy. Oczywiście w przypadku części dachówek trzeba wykonać szlif, ale w głównej mierze chodzi o podszlifowanie dachówki od spodu, ma to związek z wyprowadzenim profilu, który przykręcany jest do krokwi. Wszystko to jest niemal niewidoczne i doprowadza jedynie do usunięcia niepotrzebnych naprężeń, które w konsekwencji mogą prowadzić do uszkodzenia dachówki w przyszłości. Instalatorzy przykładają dużą wagę do odpowiedniej instalacji, w naszym przypadku jest jedna, prosta zasada:

“Całość ma być tak zainstalowana, jakbyśmy przygotowywali całość dla siebie”

Biorąc pod uwagę te wszystkie fakty, pamiętajmy, że nam również zależy na tym, by jak najrzadziej w przyszłości odwiedzać Was, by poprawiać ewentualne błędy montażowe. Celem jest długa i bezawaryjna praca mikroelektrowni na dachu. Gont bitumiczny, papa – nie stanowi żadnego problemu. Tak zwany dwugwint posiada specjalną uszczelkę a dodatkowo jest doszczelniany specjalną płynną uszczelką.

Montujemy fotowoltaikę na dachach domów w Rybniku

Reasumując, ani dach pokryty dachówką ceramiczną, gontem bitumicznym, czy papą nie stanowi przeszkody w montażu bezpiecznym instalacji fotowoltaicznej.

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x