Energia ze słońca

Rybnik – panele słoneczne sposobem na smog?

by

Fotowoltanika, panele słoneczne, fotowoltaika – nie ważne jak nazwiemy pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych! Ważne jest to ile może nam to przynieść korzyści. Nie od dziś wiadomo, że mieszkańcy Niemiec od dawna w pełni już korzystają z uroków energii słonecznej, wytwarzając nie kW a mW energii dla swoich domów i firm. Gdy do tego dołożyć rezygnację z paliw kopalnych, to mamy sytuację w której ilość pyłów zawieszonych spada do bezpiecznych norm. Tymczasem my, w Rybniku mamy stałe problemy z zanieczyszczeniami. Urząd robi niewiele, dodatkowe obciążenia budżetu hamują rozwój fotowoltaiki w Rybniku.

Taka ilość paneli słonecznych na dachach w Rybniku to póki co nasze marzenie, ale wszystko zmierza w dobrą stronę. Coraz więcej osób dostrzega korzyści płynące z pozyskiwania anergii elektrycznej wprost ze słońca. Im więcej dachów pokrytych modułami fotowoltaicznymi, tym czystsze powietrze na co dzień.

Dlatego mieszkańcy miasta postanowili na swoją rękę walczyć nie tylko z niższymi rachunkami za energię elektryczną, ale także jakością powietrza! Instalując panele słoneczne na dachu naszego domu oraz pompę ciepła w kotłowni, nie tylko oszczędzamy na rachunkach, ale także powodujemy mniejszą emisję pyłów pm2,5 i pm10. Oczywiście najpierw trzeba sporo zainwestować! Warto jednak pamiętać iż mikroelektrownia na naszym dachu spłaca się już po 4-5 latach – od tego momentu prąd w gniazdku mamy dosłownie za darmo.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x