Rybnik – znaki zasilane energią fotowoltaiczną

by

Nie od dziś wiadomo, że wszystkie migająco – świecące znaki działają na wyobraźnię kierowców. Fotoradar wyświetlający na bieżąco prędkość z którą się poruszamy ( na zielono jeśli jedziemy z prawidłową, na czerwoną jeśli przekraczamy), to doskonały sposób na bezpieczeństwo zwłaszcza na drogach tuż przy szkołach. Wiedzą o tym władze Rybnika, dlatego w miejscowościach powiatowych zainstalowano, tuż przed pasami mierniki prędkości:

Cały system jest na tyle oszczędny, że za zasilanie odpowiada jeden panel fotowoltaiczny. Ja dowiedzieliśmy się u producenta – zawdzięczamy to wszystko ledowym wyświetlaczom, które pobierają niewielką ilość prądu i działają tylko wtedy, gdy do znaku zbliża się pojazd.

Zestaw według producenta zawiera:

Bateria słoneczna, stelaż, skrzynka, sterownik ładowania, akumulator.

Powyższy zestaw zasilania zaprojekowany na 72h działania znaku bez dostępu światła słonecznego.

Cena zestawu solarnego: 2820,00 zł netto

Cieszy fakt, gdy obserwujemy tak szerokie zastosowanie fotowoltaiki, również na drogach w Rybniku. Miejmy nadzieję, że wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa! Jeśli szukacie Państwo łatwego, szybkiego sposobu na ograniczenie rachunków za prąd w domu, czy firmie – zapraszamy po więcej informacji – fotowoltaika w Rybniku.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x