WFOŚiGW w Katowicach – dofinansowanie

by

Jeszcze w miesiącu czerwcu dotarła do nas wyjątkowo ważna informacja. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Katowicach przedstawił konspekt nowego programu, którego głównym celem jest walka z zanieczyszczeniami powietrza na Śląsku. Chodzi głównie o niską emisję, która jest bolączką wielu miast naszego regionu. Rybnik, Gliwice, Katowice i wiele innych miejscowości zmaga się z roku na rok z coraz większym nieczystym problemem. Fotowoltaika w Katowicach ma się coraz lepiej, coraz więcej firm zajmuje się montażem instalacji. 

Startujący właśnie program nosi wdzięczną nazwę – dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji. W tym miejscu zwykle pojawia się istotne pytanie – czy z dotacji będą mogły skorzystać tylko firmy, czy też możliwości będą miały również osoby fizyczne? Co ciekawe założenie jest takie, by z finansowania mogli skorzystać nie tylko właściciele budynków mieszkalnych, ale także współwłaściciele.  Jak czytamy w opisie przewidywana wartość dotacji to 25 procent w przypadku gdy modernizujemy źródło ciepła oraz 15 procent w pozostałych przypadkach. Myśląc o instalacji na przykład pompy ciepła, warto wziąć pod uwagę zasilanie z paneli fotowoltaicznych – inwestycja na pewno nam się w najbliższym czasie zwróci.

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 11 do 22 lipca 2016 roku. Można je będzie składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 w godzinach od 7:30 do 15:30 lub przesłać pocztą. 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x