Fotowoltaika – Żory

   Od dłuższego czasu żyjemy ze świadomością iż rachunki za prąd będą drożeć, więcej zapłacą w najbliższym czasie już nie tylko firmy, ale również odbiorcy prywatni. Co prawda przez kilka ostatnich lat udało nam się uniknąć znacznych wzrostów cen, ale ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Mieszkańcy Żor postawili więc na alternatywne źródła energii elektrycznej. Coraz większą popularnością wśród mieszkańców cieszy się fotowoltaika, jako idealny sposób nie tylko na obniżenie cen prądu, ale ograniczenie ich praktycznie do zera.

Panele słoneczne na dachu domu w Żorach
Im większe zużycie prądu, tym większa ilość modułów niezbędna do produkcji prądu w naszym domu. Na szali jest obniżenie rachunków nie mal do zera, jest się zatem o co bić!

      Płacimy głównie stałe opłaty przesyłowe, a prąd płynie do nas wprost z dachu lub innej lokalizacji w otoczeniu naszego domu. Jak to możliwe? Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd bez względu na to czy akurat się zajmujemy, gdzie jesteśmy. To właśnie poprzez panele fotowoltaiczne wytwarzana jest energia elektryczna, która zużywana jest na bieżąco przez urządzenia pracujące w domu, lub przesyłana do wielkiego akumulatora, jakim obecnie jest sieć energetyczna. Wyprodukowane przez nas nadwyżki prądu możemy w dowolnym momencie pobrać z owego akumulatora. Oczywiście nie dzieje się to bez strat – stosunek wysłanej energii do odebranej kształtuje się obecnie na poziomie 1-0,8 w przypadku gdy nasza instalacja łącznie wyprodukować może 10kWp oraz 1-0,7, jeśli produkujemy powyżej 10kWp. Na wykorzystanie naszej energii mamy dokładnie 12 miesięcy od czasu gdy wprowadziliśmy ją do sieci energetycznej. Krótko mówiąc gdy dni są słoneczne, a my pobieramy mniej energii, nadwyżka trafia do sieci i jest tam magazynowana na “gorsze czasy”.

Montaż fotowoltaiki w Żorach

   Nie tylko właściciele domów prywatnych, ale także właściciele firm w Żorach z roku na rok obserwują wzrost cen energii elektrycznej. Tymczasem na rynku znajdziemy coraz większą ilość firm specjalizujących się w montażu instalacji fotowoltaicznych. Pamiętajmy jednak iż instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata, trudno wyobrazić sobie sprawne działanie w tym czasie jeśli korzystamy z kiepskiej jakości podzespołów. Moduły fotowoltaiczne, falownik, zabezpieczenia elektryczne – wszystko ma znaczenie. Dlatego my postawiliśmy na polskiego producenta i przy okazji polską gwarancję produktową.

Montując moduły fotowoltaiczne producenta z Chin niestety gwarancję też mamy chińską. W przypadku jakichkolwiek roszczeń musimy szukać firmy odpowiedzialnej w Chinach. Dlatego wybierajmy mądrze i przyszłościowo!

Jeśli zależy nam na drastycznym obniżeniu kosztów związanych z energią elektryczną, warto temat instalacji elektrowni fotowoltaicznej w naszym domu, czy firmie przemyśleć już dziś.

Panele słoneczne w Żorach
Fotowoltaika w Żorach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dachy domów coraz częściej świecą przykładem.

Oprócz profesjonalnych podzespołów otrzymujemy także fachową poradę oraz montaż poszczególnych podzespołów. Warto zaznaczyć iż większość firm działających na Śląsku, oprócz wykonania całej infrastruktury, jest w stanie także załatwić za nas wszelkie formalności związane z otrzymaniem dofinansowania ze środków – czy to europejskich, czy naszych krajowych. Zamiast zastanawiać się nad montażem solarów, które tylko i wyłącznie podgrzewają nam wodę, warto zatem pomyśleć o panelach, które są w stanie wytwarzać prąd dla naszego domu! Za kilka lat panele fotowoltaiczne będą zapewne tak popularne w Polsce, jak w Niemczech, czy innych krajach Unii Europejskiej. 

Panele słoneczne, fotowoltanika, fotowoltaika – nie ważne jakiej nazwy używamy, ważne jest to ile miesięcznie możemy zaoszczędzić!

Instalacje fotowoltaiczne można dziś montować:

– na dachach budynków jednorodzinnych
– na dachach firm
– na terenach przemysłowych
– instalacje sprawdzają się też idealnie jeśli chodzi o hotele, domki letniskowe, przyczepy kempingowe i wiele innych

Zo

Zacznij oszczędzać na rachunkach za prąd już dziś!

Poszukujesz firmy, która zajmie się instalacją fotowoltaiczną w Żorach?

Zadzwoń +48 793 992 662 lub napisz kontakt@fotowoltaica.pl 

4 Responses to "Fotowoltaika – Żory"
  1. Widziałem u sąsiada jak jedna z firm montowała to na dachu i tak cud że nikt z niego nie spadł. Jakość samego szkieletu też średnio oceniam. Rozumiem, że liczy się cena, ale czy ktoś się zastanawiał kiedyś nad tym ile to ustrojstwo utrzyma się na dachu? Przecież to nie na rok, czy dwa lata jest montowane. Trochę profesjonalizmu życzę na przyszłość. Dobrze, że obok tego domu nie muszę chodzić.

  2. Jako 2 letni użytkownik systemu fotowoltanicznego mam tylko dobre skojarzenia z tym słowem. Nasz dom zasilany jest energią z paneli słonecznych a od roku dodatkowo ciepło wytwarza pompa ciepła. Dziś po tym okresie nie dam złego słowa powiedzieć na fotowoltanikę. To super rozwiązanie a co najważniejsze zupełnie bezobsługowe. Co prawda spłącamy jeszcze instalację, ale według prognozy instalatora w ciągu najbliższych lat 2-3 powinniśmy już zarabiać. Jeśli Kaczyński i jego świta dodatkowo podniosą ceny prądu, a zdaje się że powoli nie mają już wyboru, to instalacja spłaci się jeszcze szybciej.

  3. Sąsiad ma na dachu panele słoneczne od roku i nie może się nachwalić, podobno koszt montażu diametralnie się zmieni na przełomie ostatniego roku. Czy to prawda? Czy jest ktoś z Żor kto może potwierdzić że warto inwestować w fotowoltaikę? Intensywnie się zastanawiam nad montażem, ale trochę przeraża mnie koszt wstępny.

  4. Klimatyzacja, jak wiadomo to urządzenie potrzebujące sporej ilości prądu. Gdy połączyć montaż klimatyzacji z instalacją fotowoltaiczną to możemy w bardzo oszczędny sposób wpłynąć na niższą temperaturę w naszym pomieszczeniu bez dużych wydatków na prąd. Poszukujesz firmy montującej klimatyzację w Żorach? Zapraszamy na nasze strony !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.