Zamontuj z nami system fotowoltaiczny a kocioł elektryczny zamontujemy gratis!    [ZOBACZ WIĘCEJ]
Fotowoltaika - Żory 

Od dłuższego czasu żyjemy ze świadomością iż rachunki za prąd będą drożeć, więcej zapłacą w najbliższym czasie już nie tylko firmy, ale również odbiorcy prywatni. Co prawda przez kilka ostatnich lat udało nam się uniknąć znacznych wzrostów cen, ale ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Mieszkańcy Żor postawili więc na alternatywne źródła energii elektrycznej. Coraz większą popularnością wśród mieszkańców cieszy się fotowoltaika, jako idealny sposób nie tylko na obniżenie cen prądu, ale ograniczenie ich praktycznie do zera. Moduły fotowoltaiczne na dachu lub gruncie produkują prąd stały, który zamieniany jest na zmienny i trafia najpierw do naszych gniazdek w domu a nadwyżka kumulowana jest w siecie energetycznej. Możemy z niej skorzystać do roku od wprowadzenia do sieci. 
Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd bez względu na to czy akurat się zajmujemy, gdzie jesteśmy. To właśnie poprzez panele fotowoltaiczne wytwarzana jest energia elektryczna, która zużywana jest na bieżąco przez urządzenia pracujące w domu, lub przesyłana do wielkiego akumulatora, jakim obecnie jest sieć energetyczna. Wyprodukowane przez nas nadwyżki prądu możemy w dowolnym momencie pobrać z owego akumulatora. Oczywiście nie dzieje się to bez strat – stosunek wysłanej energii do odebranej kształtuje się obecnie na poziomie 1-0,8 w przypadku gdy nasza instalacja łącznie wyprodukować może 10kWp oraz 1-0,7, jeśli produkujemy powyżej 10kWp. Na wykorzystanie naszej energii mamy dokładnie 12 miesięcy od czasu gdy wprowadziliśmy ją do sieci energetycznej. Krótko mówiąc gdy dni są słoneczne, a my pobieramy mniej energii, nadwyżka trafia do sieci i jest tam magazynowana na “gorsze czasy”.
Montaż fotowoltaiki od projektu do produkcji prądu 

Mieszkasz w Żorach , zastanawiasz się nad montażem fotowoltaiki w Twoim domu ale zastanawiasz się od czego zacząć? Wystarczy jeden telefon do nas  a załatwimy za Ciebie wszystko. Nasi specjaliści przygotują projekt instalacji na Twoim dachu z wizualizacją i rozkładem paneli fotowoltaicznych. Przygotujemy zgłoszenie do Taurona, wniosek o dofinansowanie 5 tysięcy złotych a następnie całość zamontujemy na dachu Twojego domu. Załatwimy za Ciebie także kredyt na korzystnych warunkach bez wychodzenia z domu. 

Zobacz nasze projekty w Żorach:
Stawiamy na jakość podzespołów oraz solidny montaż!

Nie tylko właściciele domów prywatnych, ale także właściciele firm w Żorach z roku na rok obserwują wzrost cen energii elektrycznej. Tymczasem na rynku znajdziemy coraz większą ilość firm specjalizujących się w montażu instalacji fotowoltaicznych. Pamiętajmy jednak iż instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata, trudno wyobrazić sobie sprawne działanie w tym czasie jeśli korzystamy z kiepskiej jakości podzespołów. Moduły fotowoltaiczne, falownik, zabezpieczenia elektryczne – wszystko ma znaczenie. Dlatego my postawiliśmy na polskiego producenta i przy okazji polską gwarancję produktową. Jeśli zależy nam na drastycznym obniżeniu kosztów związanych z energią elektryczną, warto temat instalacji elektrowni fotowoltaicznej w naszym domu, czy firmie przemyśleć już dziś.
Oprócz profesjonalnych podzespołów otrzymujemy także fachową poradę oraz montaż poszczególnych podzespołów. Warto zaznaczyć iż większość firm działających na Śląsku, oprócz wykonania całej infrastruktury, jest w stanie także załatwić za nas wszelkie formalności związane z otrzymaniem dofinansowania ze środków – czy to europejskich, czy naszych krajowych. Zamiast zastanawiać się nad montażem solarów, które tylko i wyłącznie podgrzewają nam wodę, warto zatem pomyśleć o panelach, które są w stanie wytwarzać prąd dla naszego domu! Za kilka lat panele fotowoltaiczne będą zapewne tak popularne w Polsce, jak w Niemczech, czy innych krajach Unii Europejskiej. Instalacje fotowoltaiczne można dziś montować: – na dachach budynków jednorodzinnych – na dachach firm – na terenach przemysłowych – instalacje sprawdzają się też idealnie jeśli chodzi o hotele, domki letniskowe, przyczepy kempingowe i wiele innych