Zwiększenie eko dotacji w Rybniku

by

     Nie od dziś wiadomo że władze wielu miast naszego regionu zastanawiają się nad poprawą jakości powietrza. Wszechobecny smog dotyczy niemal całego regionu z paroma wyjątkami. W Rybniku pobijane są prawdziwe rekordy jeśli chodzi o zawartość pyłu zawieszonego w powietrzu, dlatego też urzędnicy robią co mogą by sytuację poprawić – jakiś czas temu strażnicy miejscy zawiązali tak zwany eko-patrol, który ma zajmować się wyłącznie kontrolowaniem tego co jest spalane w piecach. To nie koniec – zapisy w programach dotyczących regulaminów związanych z dopłatami do inwestycji ekologicznych, także poddane zostały zmianom. Chodzi o to by z większą skutecznością walczyć ze smogiem w mieście. Gro środków zostanie przekazanych także na montaż instalacji fotowoltaicznych. 

Przypomnijmy – nabór wniosków w 2016 roku zakończył się już w połowie roku a przeznaczone na ten cel 5 milionów złotych bardzo szybko się rozeszły, dlatego w przyszłorocznym budżecie pula została zwiększona o 600 tys. złotych a wszystko po to by zrealizować wszystkie wnioski. Trzeba także zaznaczyć że to prawie o 100% więcej niż w roku minionym. Większe pieniądze to więcej nowych ekologicznych inwestycji w tym także tych związanych z budową mikroinstalacji fotowoltaicznych. Zaznaczmy także, że przy większym zainteresowaniu fotowoltaiką spadł ilość montowanych modułów solarnych – zawarto tylko 8 umów. 

0 0 votes
Article Rating
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Felek
Felek
6 lat temu

Raczej bym w to nie wierzył. Prezydent Rybnika ma chyba inne zdanie w tym temacie.

Majka z Chwałowic
Majka z Chwałowic
6 lat temu

Biorąc pod uwagę to co działo się u nas w Rybniku w ostatnich dniach – dzieci nie chodziły do szkoły a nam trudno było oddychać przez zanieczyszczenie powietrza i smog z tym związany, nam nadzieję że Prezydent Miasta szybko dojdzie do wniosku, że warto dokładać się do instalacji fotowoltaiki bo inaczej czaka nas plaga chorób związanych z zalegającymi nad miastem pyłami wydobywającymi się w sezonie zimowym z kominów. To co się wyprawia to przekracza wszelkie normy. Nasz sąsiad w dzielnicy Chwałowice codziennie pali plastiki i gumę a nikt nie reaguje, nawet gdy normy alarmowe nie są przekroczone to u nas… Czytaj więcej »

2
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x