Żywiec – fotowoltaika na przystanku

by

To kolejny dowód na potwierdzenie tezy iż fotowoltaika na stałe wpisała się w miejskie przestrzenie naszego regionu. Zasilanie baterii wprost z promieni słonecznych jest już nie tylko modne, ale również praktyczne. Bo jak inaczej nazwać dodatkowe wsparcie wprost z nieba? Oszczędzamy nie tylko na rachunkach za prąd, ale przede wszystkim powietrze, którym wszyscy oddychamy staje się coraz przyjaźniejsze, między innymi dzięki zastosowaniu fotowoltaiki, czy innych odnawialnych źródeł energii. Deszczowy, ponury dzień i … dwa moduły fotowoltaiczne zamontowane wespół-zespół z wiatrakiem i informacją dla pasażerów korzystających z miejskiej komunikacji publicznej. W tak trudnych warunkach, jakie zastaliśmy trudno mówić o efektywnej pracy ogniw fotowoltaicznych, ale właśnie w takich dniach prym wiedzie zamontowany na szczycie masztu wiatrak.

Moduły fotowoltaiczne - przestrzeń miejska w Żywcu
Mokry, pochmurny dzień w Żywcu. W tak trudnych warunkach oświetleniowych prym w produkcji prądu wiedzie wiatrak. Gdy wyjdzie słońce, popłynie również wsparcie wprost z nieba 😉

Jak oceniacie takie wykorzystanie modułów fotowoltaicznych? Czy dwa wystarczą, by efektywnie wspierać tablicę informacyjną?

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Czekamy na Twój komentarz! x
()
x